Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

2. Cigeľská kosa

V sobotu 28. júla 2012 sa v Cigli konal už 2. ročník súťaže v kosení trávy ručnou kosou pod názvom Cigeľská kosa. Podujatie sa konalo v rámci Slovenskej koseckej ligy a Slovenského koseckého pohára.
Spolu súťažilo 61 koscov zo Zemplína, zo Šariša, z Oravy, z Turca, z Horehronia, z oblasti Piešťan a domácej Hornej Nitry. Prezentácia zaregistrovala aj jedného účastníka zo zahraničia – Michala Šuliča z Ostravy z ČR. Súťažilo sa v týchto kategóriách:


1. chlapci a dievčatá do 18 rokov (25 m²)
2. ženy (25 m²)
3. chlapi do 60 rokov  (50 m²)
4. chlapi nad 60 rokov (50 m²)
5. starostovia a politici (50 m²)
6. otcovia a synovia-dcéry  (50 m²)
7. päťčlenné družstvá (400 m²)
8. chlapi nad 70 rokov (50 m²)


Najstarším účastníkom bol 79 ročný spisovateľ Štefan Wolf z Novej Bane, najmladším ani nie 8 ročný Matúš Zemenčík z Vaňovky.
Slovenské obce, z ktorých boli súťažiaci: Drahovce, Hruštín, Poproč, Nová Baňa, Nižný Hrušov, Piešťany, Pohorelá, Veľké Kostoľany, Klin, Nolčovo, Veľký Šariš, Sedlice, Vaňovka. Obce z nášho okresu: Cigeľ, Sebedražie, Koš, Poluvsie, Ráztočno, Handlová, Opatovce nad Nitrou, Malá Čausa, Poruba, Lipník.
Akcie sa zúčastnil aj staršina Slovenského koseckého spolku Dr. Lukáš Janoška z Pohorelej. Diváci, ktorí v hojnom počte navštívili toto podujatie, sa mohli aj kultúrne pobaviť. V prestávkach sa predstavili folklórne súbory a spevácke skupiny – Hájiček, Braňo Jakubis, Sebedražanka, Cigľanka a Šarišské gavaľire s tradičnými zvoncami. Cenu divákov si odniesla 8 ročná Ellka Ledecká z Drahoviec. Medzi divákmi sme objavili aj návštevníčku z USA, z Atlanty pani Emily Burk (pôvodom zo Slovenska – Maruneková).


 
Zo štatistík.pdf(536.3 kB)Zo štatistík.pdf
výsledky.pdf(144.1 kB)výsledky.pdf

2. Cigeľská kosa

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564482

Úvodná stránka