Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

8. ročník stolnotenisového turnaja

V sobotu 22. februára 2014 sa konal v kultúrnom dome 8. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce. Nadšenci tohto športu, ktorého tradícia siaha do 70-tych rokov minulého storočia,  pripravili tento turnaj už na tradične perfektnej úrovni. Bolo treba zabezpečiť stoly, ceny, postarať sa o navarenie gulášu a zvládnuť celkovú organizáciu vyše 30 hráčov. Hralo sa v dvoch kategóriách – deti do 15 rokov a dospelí. V prvej kategórii zvíťazil Andrej Koryťák, na druhom mieste skončil Milan Mikuš a na treťom mieste Marek Kucman.
Kategóriu dospelých opäť ovládli Mjartanovci. Na prvom mieste skončil Štefan Mjartan ml., na druhom mieste Pavel Mjartan a na treťom mieste Peter Mjartan. Štvrtá pozícia patrila Jozefovi Dámerovi. Najstarším hráčom bol starosta Štefan Mjartan, ktorý sa prebojoval až medzi osem najlepších. Je zaujímavé, že v doterajších ôsmich ročníkoch zvíťazil štyrikrát Pavel Mjartan, trikrát Štefan Mjartan ml. a jedenkrát Peter Mjartan.
Po skončení turnaja sa živo diskutovalo o možnom založení stolnotenisového oddielu, ktorý by hrával súťažne. Je na to potrebné technické vybavenie a záujem postaviť sa do čela organizácie tohto nenáročného, ale zaujímavého športu. Naši dvaja občania Jaroslav Leitman a Peter Málik popritom reprezentujú v súťažiach susednú obec Sebedražie. Pomocnú ruku prisľúbil aj starosta obce, takže budeme sledovať, ako to dopadne.