Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Brigáda na lyžiarskom vleku

Za účasti 10 koscov a hrabáčov sena sa uskutočnila v sobotu 22. septembra 2012 na lyžiarskom vleku brigáda, ktorá bola zameraná hlavne na ručné kosenie a hrabanie svahu.

Už od rána od 6. hodiny sa na svahu kosilo a prví kosci mali zážitok, keď cez lyžiarsky vlek prešlo stádo sŕn, laní a jeleňov. Pomôcť s kosením a hrabaním prišli aj brigádnici z Bojníc. Aj keď prišlo málo brigádnikov, ale tí dokázali urobiť "kus" roboty, ktorá je veľmi dôležitá, pretože onedlho začne lyžiarska sezóna a svah musí byť pokosený a pripravený.

Škoda, že neprišlo viac, hlavne mladých ľudí, lebo je potrebné svah očistiť od kameňov, ktorých sa na svahu nachádza neúrekom. Ale do zimy ešte dostanú príležitosť a veríme, že ju využijú. Po ukončení prác si brigádnici pochutili na vynikajúcom diviačom guláši a občerstvení, ktoré pripravila rodina Jozefa Krauska. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a nezištne pomohli čistiť lyžiarsky svah Miškeje laz.

Chceme týmto upozorniť priaznivcov lyžovania, že pokiaľ majú záujem o získanie permanentky, môžu ich získať brigádami, ktoré sa budú organizovať počas víkendov. Takto sa brigádovalo už aj v nedeľu 23.septembra. Viac informácií nájdete na stránke lyžiarskeho klubu.


 

Brigáda na vleku

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

webygroup

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9540058

Úvodná stránka