Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Chcú nám zrušiť školu !

Správa, ktorá sa objavila najskôr v médiách a potom aj na stránke Ministerstva školstva o tom, že sa na Slovensku zruší 128 škôl poriadne zaskočila samosprávy dotknutých obcí, medzi ktorými je aj naša škola. Kategoricky odmietame a nesúhlasíme s takýmto neuváženým krokom, čo sa týka našej školy. Škola v našej obci funguje nepretržite od roku 1870 a kvalitatívne sa zlepšovala po všetkých stránkach až do dnešnej podoby. Hlavne v posledných rokoch sa vylepšilo materiálno – technické zabezpečenie, keď sme dokázali v našej škole, ktorá je spojená s materskou školou zrekonštruovať vonkajšie aj vnútorné priestory. Boli vymenené okná, urobila sa nová fasáda, rekonštruovala sa strecha, ústredné kúrenie, vodovod, elektrika a celkové vybavenie, čo nás vyšlo na takmer 150 000 Eur, ktoré sme získali z mimorozpočtových zdrojov.
Preto budeme hájiť zachovanie našej školy, lebo plní spoločenské funkcie v obci, zabezpečuje a podieľa sa na kultúrnych podujatiach. V našom spoločenskom systéme sú inštitúcie, činnosť ktorých nemôže byť posudzovaná prísne podľa ekonomických ukazovateľov.
2.9.2013 bol otvorený nový školský rok, ktorého sa zúčastnil aj starosta obce a privítal pedagógov, rodičov a deti. Vo svojom príhovore podotkol, že do budovy základnej školy s materskou školou sa v poslednom období vložili nemalé finančné prostriedky a preto je nemysliteľné, aby bola škola zrušená. Aj počet žiakov stúpa, v školskom roku 2012/2013 navštevovalo školu 32 žiakov a teraz je zapísaných 35. Aj navrhovaný najnižší počet žiakov v triede vysoko prekračujeme a to čo žiada teraz ministerstvo školstva, aby sa spájali ročníky sme my už dávno urobili. Súčasný stav našich žiakov je nasledovný:
1.ročník spojený s 3.ročníkom navštevuje 20 žiakov a 2.ročník spojený so 4.ročníkom navštevuje 15 žiakov.
Starosta obce zaželal do nového školského roku žiakom, aby sa dobre učili, rodičom aby mali trpezlivosť so svojimi deťmi a učiteľom, aby sa im dostalo vyššieho spoločenského uznania za ich náročnú prácu.


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564588

Úvodná stránka