Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Cigeľ má dvoch majstrov Slovenska

Aj naša malá obec sa môže pochváliť dvomi majstrami Slovenska v zaujímavých disciplínach. Jedna je športová vo vzpieraní a druhá etno-športová v kosení trávy ručnou kosou.

Náš rodák Michal Beláň získal na majstrovstvách Slovenska vo vzpieraní v Banskej Bystrici zlatú medailu. Súťažil v kategórii do 62 kg. Súťaž sa skladala z dvoch disciplín – technický trh a nadhod. V trhu Michal zdolal váhy 85 a 90 kg, v nadhode zas 103, 110 a 113. Po sčítaní bol výsledný dvojboj skvelých 203 kg a tým aj 1. miesto a zlatá medaila. Je to jeho prvý veľký úspech a podľa jeho vyjadrenia pokiaľ sa mu bude dariť, tak by sa o rok chcel predstaviť na majstrovstvách Európy v Chorvátskom Splite. No a my veríme, že sa mu dariť bude, keďže je ešte mladý a že takýto skvelý výsledok nebude jeho posledný. Takže Michal držíme Ti palce.

Druhým našim občanom, ktorý sa môže pochváliť titulom Majster Slovenska je náš starosta Štefan Mjartan. Dokonca dvojnásobným, lebo tento titul získal dvakrát a to v roku 2014 a 2015. Tieto tituly získal na majstrovstvách Slovenska v kosení trávy ručnou kosou v kategórii muži nad 60 rokov. Majstrovstvá prebiehajú po celom Slovensku v niekoľkých kolách za sebou, ktoré sú zverejnené v koseckom kalendári. Našu obec v tomto etno-športe reprezentujú aj ďalší vynikajúci kosci a to Rastislav Minich, Jaroslav Chrebet, Pavel Mjartan, Viliam Čertík a Viliam Beňadik, ktorí zviditeľňujú našu obec. Teda ďakujeme aj týmto borcom a držíme palce, aby boli aj v budúcnosti úspešní.


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564621

Úvodná stránka