Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Deň matiek

Ak vyslovíme slovo matka, cítime predovšetkým lásku. Takú silnú, že na jej vyjadrenie sú nedokonalé všetky slová nášho jazyka. Je to predovšetkým matka, ktorá premosťuje priepasť ľudskej osamelosti.
Materinskú lásku snáď ani opísať nemožno. Nikdy nezahynie a nedá sa ničím nahradiť. Skúsenosti mnohých generácii dokazujú, že matka je stmeľovateľkou rodiny. Mama je tým slovom, ktoré sa v cudzom jazyku učiť' netreba. Prečo je to tak? Veď je to také jednoduché. Veď práve mama je tým človekom, ktorý nám daroval to najcennejšie, čo vôbec môže človek človeku darovať - ľudský život. Mama je prvým človekom, ktorý nás s láskou objal pri príchode na svet, ktorý nám ponúkol prvú potravu pre telo aj pre dušu. Mama je slovo, ktoré sme vyslovili ako prvé. Každé dieťa má svoju mamu, aj každá mama má svoju mamu. Každý z nás sme cez svoje mamy a ich mamy a mamy ich mám spojení do jednej veľkej ľudskej rodiny.
Každú materinskú lásku, tak ako každú inú, sprevádza radosť, bolesť, ktorú dokážeme cítiť. Toto všetko nám dáva matka. Dáva nám miesto istoty, miesto, z ktorého sme začali objavovať svet, útočisko a záchranu. Niekto, kto je tu len pre nás, pre naše radosti a bôle. Niekto, kto nás nehodnotí, neodsudzuje a neposudzuje, kto nás ľúbi takých akí sme.
Nastane však aj čas, keď ona matka potrebuje aj nás, keď vyzerá kedy prídeme, keď čaká na každé milé slovo, keď naše pohladenie lieči všetky jej životom udelené rany, náš príchod zažína svetielka v jej starnúcich očiach. Na tieto momenty by sme nikdy nemali zabúdať a vedieť sa odvďačiť ženám – matkám, a to nie len vtedy keď majú sviatok.

Nie je jednoduché byť dobrou matkou, nikto Vám nedá jednoduché odpovede na všetky problémy, ktoré Vás sprevádzajú. Akurát láskou nič nepokazíte, ale ani tá by nemala byť nekritická a rozmaznávajúca.

Materstvo prináša žene predovšetkým more starostí. Všetky ich však dokáže vyvážiť jeden rozžiarený pohľad detských očí, jedno pohladenie inokedy nevrlého tínedžera, jeden úsmev dospelého syna, či dcéry a jeden kvietok od manžela, otca Vašich detí. Veď matky sú po celý život nastavené viac dávať ako brať. Ďakujeme Vám za všetko, čo ste pre svoje rodiny a spoločnosť urobili.


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564486

Úvodná stránka