Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Deň učiteľov

28. marec je deň, kedy sa narodil Ján Amos Komenský - učiteľ národov a my si pripomíname Deň učiteľov. Deň ľudí, ktorí pracujú s našimi deťmi. Ich práca nebola nikdy jednoduchá a nie je ani dnes a väčšinou vždy závisela od podmienok, ktoré im spoločnosť dokázala vytvoriť. Už dlhšiu dobu je u nás učiteľské povolanie ekonomicky, ale aj spoločensky podhodnotené. Pritom práca s dnešnými mladými ľuďmi je oveľa ťažšia ako v minulosti.

Veľmi ťažko sa vysporiadavame so skutočnosťou, že populácia klesá a tým aj počet žiakov v školách. Je potešiteľné, že sa to našej základnej školy spojenej s materskou školou netýka a počet žiakov nám stúpa a zrejme budeme musieť riešiť v blízkej budúcnosti otázku priestorov.

Najväčšia miera zodpovednosti za výchovu detí je na rodine. Ale učitelia častokrát trávia s našimi deťmi viac času ako my. Oni ich formujú, objavujú v nich talent, ktorý by sme si možno my nevšimli a posúvajú vpred. Ďakujeme učiteľom za ich záslužnú prácu a nezastupiteľné miesto v našej spoločnosti.


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564504

Úvodná stránka