Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Pochod vďaky 2017

42. ročník Pochodu vďaky SNP Cigeľ – Handlová, ktorý sa konal 21. januára 2017 sa zapíše zlatými písmenami do  histórie a to z toho dôvodu, že bola prekonaná magická hranica 2000 účastníkov. Bol zaznamenaný rekord 2175 zaregistrovaných účastníkov a tým prekonaný doterajší rekord z roku 2013, keď sa zúčastnilo 1857 účastníkov. To znamená, že viac o 318. Od nášho spoluorganizátora mesta Handlová a okolia prišlo 447 účastníkov a celkovo lyžiarov prišlo 97. Tak ideálne podmienky pre bežkárov už dávno neboli, ale keďže  už dávnejšie po iné roky snehu nebolo, tak sme radi aj tomuto číslu. Bolo priaznivé počasie, aké sme už dávno nezaznamenali a turisti aj lyžiari si mohli z Bielej skaly, z Kríca ale aj z Jančekeje skaly vychutnať krásu Slovenska. Dokonca z Bielej skaly boli výhľady až do Vysokých a Nízkych Tatier. Tak toto sme tu už dávno nemali.

Pochodu vďaky nechýbali účastníci, ani z jednej obce nášho okresu a zaznamenali sme účastníkov z viac ako 40 miest a obcí z iných kútov Slovenska a Českej republiky. Je dôležité, že všetci účastníci sa vrátili do svojich domovov zdraví, mali sme len jednu vážnejšiu nehodu. Teší nás fakt, že máme schopných ľudí – organizátorov, ktorí vedia, čo majú robiť aj v krízových situáciách. Každoročne vyhodnocujeme a poukazujeme na nedostatky, ktoré sa vyskytli a snažíme sa ich pomenovať a vyvarovať sa tzv. "chybičiek krásy“. Pochod vďaky zabezpečuje skoro 100 organizátorov a my im ďakujeme za ich prácu. Toto podujatie je podujatím ľudovým a chceme to uchovať aj naďalej, aby sme pritiahli do lona našej krásnej prírody, čo najviac ľudí. Veríme, že sa nám to bude dariť aj v rokoch budúcich a budeme zvládať aj také nápory turistov a lyžiarov, aké boli tohto roku 2017.

Naše podujatie prišli podporiť aj politici a to predovšetkým už niekoľkonásobný hosť, predseda vlády SR p. Robert Fico. Aj vo svojom príhovore ocenil, že nezabúdame na zverstvá počas SNP a druhej svetovej vojny, ktoré spôsobili nemeckí fašisti. Privítali sme aj tajomníka veľvyslanectva Ruskej federácie Nikitu Griščenka, ktorý vo svojom vystúpení poďakoval za pozvanie. Úctu k Pamätníku padlých prišiel vzdať aj pán Larry Ceng – vedúci Taipeijskej reprezentačnej kancelárie spolu s manželkou a synom. Hosťami podujatia bol aj Jaroslav Baška – poslanec NR SR a predseda VÚC TSK, ktorý podujatie podporil aj finančne. Nechýbala ani delegácia SZPB vedená jej predsedom Pavlom Sečkárom, ale aj okresným predsedom Jánom Žiakom a čestným predsedom Oskarom Bielikom. Z VÚC TSK sme privítali jeho podpredsedu Richarda Takáča a poslancov Jozefa Stopku, Jána Cipova, Františka Táma a Štefana Gamana. Návštevou nás poctil generál Vladimír Šramka – riaditeľ KR PZ v Trenčíne. Z Trenčína prišiel aj vedúci odboru starostlivosti o životné prostredie p. Juraj Hamaj a tiež predseda OZ baní, energetiky a naftového priemyslu p. Jozef Škrobák. Delegáciu mesta Handlová viedol zástupca primátora p. Dušan Klas a delegáciu mesta Prievidza prednosta Norbert Turanovič.  Už pravidelne príde do Cigľa aj delegácia KSS na čele s jej predsedom Jozefom Hrdličkom. Starostov a primátorov okresu Prievidza viedol člen Rady ZMO HN starosta Chrenovca-Brusna p. Tibor Čičmanec. Za štátnu správu sa zúčastnili riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny p. Radko Gavliak, riaditeľ Sociálnej poisťovne Miroslav Gazdík, riaditeľ sociálneho zariadenia Bôrik p. Róbert Ország, riaditeľka Úradu verejného zdravotníctva Zuzana Tornócziová. Tiež pravidelne sa na tomto podujatí stretávame s generálnym riaditeľom HBP p. Petrom Čičmancom a p. Rastislavom Januščákom, ktorí nás sponzorsky podporujú.

Máme za sebou úspešný rekordný ročník, ďakujeme všetkým, ktorí pomohli zorganizovať túto jedinečnú športovo-spoločenskú akciu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lyqBHZUof8I

https://www.youtube.com/watch?v=TaS7D2uEfng

 


 

Pochod vďaky 2017

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

webygroup

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9225664

Úvodná stránka