Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

11. ročník stolnotenisového turnaja

V sobotu 28. januára 2017 sa uskutočnil v kultúrnom dome v Cigli 11. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce. Po prvýkrát sa hralo iným modelom, ako doteraz, keď kategória mužov bola rozdelená na dve skupiny – hráči registrovaní a hráči neregistrovaní. Tretia kategória boli žiaci. Dohromady súťažilo 17 neregistrovaných, 8 registrovaných a 6 žiakov. Hralo sa celý deň na štyroch stoloch na štyri víťazné sety. V kategórii žiakov zvíťazila Anetka Komová, druhý bol Adrián Fajer a tretí Igor Dudáš. Okrem nich ešte súťažili Tabita Mikušová, Denis Sedlák a Adam Mjartan. V kategórii neregistrovaných vyhral Peter Košík z Prievidze pred našim Jozefom Dámerom a Petrom Mjartanom. Turnaja sa ešte zúčastnili: Tomáš Zaťko, Braňo Gajdoš, Boris Jurenka, Andrej Koryťák, Martin Sedlák, Kačeňák, Fabiš, Vlasto Cipov, Luboš Beláň, Andrej Sedliaček, Peter Sedlák, Tomáš Šnirc, Marek Púpava, Rado Málik ml. V hlavnej kategórii registrovaných vyhral vo veľmi zaujímavom a dramatickom súboji Mjartanovcov Štefan Mjartan ml. pred Ivanom Meliškom a Pavlom Mjartanom. Ďalej ešte hrali Braňo Schubert, Ľubo Weiss, Ondro Šulek, Marek Kucman a jediná žena Zuzana Moravíková. Organizátorom turnaja bol Obecný úrad v spolupráci so stolnotenisovým oddielom STK Hanus Cigeľ. Pánovi Hanusovi touto cestou vyjadrujeme poďakovanie za sponzorské, ale aj za udržiavanie a vedenie stolnotenisového oddielu v súťaži. Týmto ročníkom sa vstúpilo do druhého desaťročia poriadania tohto podujatia. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli svojou účasťou a pomocou tejto peknej a vydarenej športovej akcii.