Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Novoročný príhovor 2015

Už tradične sa k Vám tak ako v minulosti prihováram v prvých hodinách Nového roka. Pred niekoľkými hodinami sme prekročili prah Nového roka, ktorý sa do našich životov zapisuje číslovkou 2015. Prežili sme rok 2014, ktorý nám priniesol veľa radostí, ale aj starostí a sklamaní. Vo svete stále trvajú vojny, vynášajú sa hrdelné tresty, rozrastá sa terorizmus a kriminalita, ľudia ešte stále zomierajú hladom, iní zase nevedia, čo s peniazmi a poznáme mnoho takých nežiaducich javov, za ktoré môže iba človek.

Každý nový kalendárny rok nás núti zamýšľať sa, či sme splnili všetky plány a predsavzatia z roka predchádzajúceho. Takéto odpočty sme si urobili doma vo svojich rodinách a uskutočnili sme ich aj v obci  na zasadnutí Obecného zastupiteľstva na sklonku minulého roka, a tiež v obecnom spravodaji, ktorý dostáva každá rodina. Bol vyhodnotený nielen minulý rok, ale aj celé štvorročné volebné obdobie. Bolo konštatované, že úspešní sme boli hlavne v získavaní mimorozpočtových zdrojov, ktoré nám pomohli v dofinancovaní lyžiarskeho vleku, výstavbe bezpečnostného chodníka, vydaní prvej knihy o našej obci, kultúrno – spoločenských podujatiach a ďalších aktivitách. Medzi negatíva uplynulého obdobia považujem, že doteraz sme sa nedokázali vysporiadať s budovou bývalej materskej škôlky.

Vážení občania,

v novembri minulého roku sa uskutočnili komunálne voľby. Dali ste mi dôveru a zvolili za starostu obce do piateho volebného obdobia, za čo Vám úprimne ďakujem, aj dnes, keď sa zamýšľame, ako prežiť tento Nový rok krajšie a užitočnejšie. Poznáme mená nových alebo staronových poslancov OcZ, ktorí prevzali svoj mandát v presvedčení, že spoločne urobím všetko preto, aby bola naša obec krajšia a jej občania spokojnejší.

Len na nás záleží, aký si tu vybudujeme život, vzťahy, okolité prostredie, ako si to všetko budeme zveľaďovať a chrániť. Napríklad kultúrny a spoločenský život. Je závislý na našej ochote prekonať pohodlie a vyjsť medzi ľudí. A nielen to, ak k tomu nebudeme pristupovať hlavne osobným príkladom, viesť svoje deti a vnukov, môže sa stať, že o pár rokov stratíme najväčšiu devízu života slovenskej dediny, kde sa odjakživa žilo spolu a nielen vedľa seba.

Nový rok 2015 teda dnes otvára svoje dvere a dáva nám šancu začať písať ďalšiu kapitolu našich životov. Už dnes vieme, že to bude opäť rok veľmi tvrdého boja o príležitosti, zdroje, prácu, uplatnenie. Ale bude to aj rok, ktorý preverí našu schopnosť nemyslieť len na seba a svoje pohodlie, uskromniť sa, byť žičlivejší, rozdeliť sa so slabšími a hľadať v živote i vyššie ciele ako sú tie hmotné.

Do Nového roku Vám preto, milí spoluobčania, želám predovšetkým radosť zo života, vytrácajúcu sa v únave a neistote, ktorú všetci pociťujeme. Želám Vám v Novom roku 2015 viac krajších dní, ako tých horších, viac lásky ako nenávisti, viac hojnosti a radosti, ako smútku, pevné zdravie a viac pokoja.

 


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564703

Úvodná stránka