Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Novoročný príhovor 2016

Opäť prežívame prvé hodiny Nového roka, podávame si ruky, vyslovujeme želania pre rok, do ktorého sme práve vstúpili. Minulý rok je už preč, už nedokážeme na ňom nič zmeniť, ale mali by sme sa z neho poučiť. Každý nový rok nás ale núti zamyslieť sa, či sa nám podarilo splniť naše plány a predsavzatia, či už vo svojich rodinách alebo v obci. My sme takéto odpočty urobili na zasadnutí Obecného zastupiteľstva a tiež vo vydanom decembrovom Ciglianskom spravodaji. Som veľmi rád, že konečne môžeme začať realizovať plány s bývalou materskou škôlkou na vybudovanie bytových jednotiek, ale aj denného stacionára pre dôchodcov. Finančné krytie na byty vieme zabezpečiť, na vybudovanie denného stacionára sa ich budeme snažiť získať. Ďakujem poslancom, že po roku prešľapovania z miesta na miesto sa pohneme ďalej, čo sa týka zdevastovanej bývalej materskej škôlky. Moje doterajšie skúsenosti mi hovoria, že niektorí poslanci vedia presne, čo nechcú – to čo navrhne starosta, ale to čo chcú ľudia, ktorí ich volili, nevedia predniesť alebo navrhujú také riešenia, na ktoré nemajú finančné krytie. Nájsť správnu cestu si vyžaduje umenie kompromisov, umenie presvedčiť sa navzájom o správnosti krokov a prijať spoločné správne rozhodnutia, posúdiť vopred dôsledok svojich konaní a vedieť niesť aj zodpovednosť.

Vážení spoluobčania,

optimisti si želajú, aby nový rok bol lepší ako minulý a pesimisti, aby ostal aspoň taký ako ten predošlý. Ale iba na nás vo väčšine záleží, aký si ho spravíme. Predovšetkým by som Vás chcel poprosiť, aby ste sa v novom roku nastavili na dobro, vzájomné pomáhanie si a pochopenie sa navzájom. Veď v plnej miere platí „človek oveľa menej potrebuje ako chce“. Ak si toto uvedomíte, tak každý spor sa nám bude zdať oveľa menší a ľahšie riešiteľný. Určite je toho veľa, čo by uľahčilo a spríjemnilo život občanov, ale každodenný úsmev a prívetivé slovo nás nestojí nič a človeka veľmi poteší.

V roku 2016 Vám milí spoluobčania želám veľa síl a šťastia v každodennom živote, pevné zdravie a pohodu. Nech Vám robia radosť Vaši potomkovia a nech sa dlho môžete tešiť z prítomnosti Vašich najbližších. Aby ste nestrácali radosť zo života a vieru v to, že zlé sa Vám podarí prekonať a opäť vo Vašom živote bude svietiť slnko. Treba sa inšpirovať prírodou, kde vždy zvíťazí teplo nad zimou a svetlo nad tmou. Prajem Vám úspešný, pokojný a láskou naplnený rok 2016.

                                                                                                                                                                                                                                Mgr. Štefan Mjartan

                                                                                                starosta obce


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564637

Úvodná stránka