Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Novoročný príhovor 2018

Vážení spoluobčania,

Prihováram sa k Vám a pozdravujem Vás v prvých hodinách Nového roka 2018 v mene svojom, ako aj v mene poslancov OcZ. Vo svojich rodinách a blízkom okolí sme si už stihli vzájomne blahoželať. Pri každom vinšovaní sme zdôrazňovali, aby sme boli zdraví a šťastní. A to je to najpodstatnejšie, čo človek k spokojnému životu potrebuje. Začíname žiť rok, ktorý je aj pre našu Slovenskú republiku rokom veľkých historických významných jubileí. Predovšetkým je to sté výročie vzniku Československej republiky a 25. výročie vzniku Slovenskej republiky. Rok 2017 nám na jednej strane mnoho dal, avšak na strane druhej mnoho vzal. Sme bohatší o zážitky, vedomosti, skúsenosti a možno chudobnejší o niektoré naše sny, o niektorých našich blízkych, priateľov a spoluobčanov, ktorí nás navždy opustili.

Každý nový rok nás núti zamýšľať sa, či sme splnili všetky plány a predsavzatia z roka predchádzajúceho. Takéto odpočty sme si urobili doma vo svojich rodinách a uskutočnili sme ich aj v obci vo vydanom Ciglianskom spravodaji na sklonku minulého roka. Spolu s poslancami OcZ sa snažíme riadiť život a rozvoj našej obce premysleným spôsobom, cestou schváleného územného plánu a plánu sociálneho a hospodárskeho rozvoja a tieto dokumenty majú na zreteli ďalšie napredovanie a tým aj spokojnosť občanov.

A aké sú priority rozvoja našej obce v tomto roku? Je to predovšetkým výstavba kanalizačnej siete, ktorá sa v našej obci začala budovať a napreduje dobrým tempom. Výstavba je financovaná zo zdrojov EÚ a záujem zhotoviteľa je práce ukončiť do konca roku 2018. Viem, že táto výstavba komplikuje život občanov v obci, ale som rád, že počujem aj slová, že musíme to vydržať. Tento rok dokončíme aj výstavbu 12 bytových jednotiek a bude to pekný darček pre 12 rodín k Vianociam. V jarných mesiacoch by sme chceli začať aj práce na zateplení kultúrneho domu a tiež budú financované zo zdrojov EÚ. Na posledné dve menované akcie bude potrebné spolufinancovanie obce, ale tiež nás to čaká pri asfaltovaní miestnych komunikácií po kolaudácii kanalizácie.

Vážení spoluobčania,

ďakujem Vám za pomoc a spoluprácu v uplynulom roku, ďakujem všetkým, ktorí akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľaďovaniu a zviditeľňovaniu našej obce, šíreniu jej dobrého mena, obohateniu jej kultúrneho, duchovného, športového a spoločenského života.

Želám Vám všetkým v roku 2018 veľa zdravia, šťastia, rodinnej pohody, želám Vám veľa využitých príležitostí, želám našej obci, aby sa rozvíjala nielen po materiálnej stránke, ale aby sme skvalitňovali a rozvíjali naše vzájomné vzťahy a cez ne robili život krajším.

 

                                                Šťastný a úspešný Nový rok 2018


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564585

Úvodná stránka