Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Pochod vďaky 2013

Účastnícky rekord na Pochode vďaky prekonaný!

 

19.januára 2013 sa konal už 38. ročník lyžiarsko-turistickej akcie Pochod vďaky SNP Cigeľ-Handlová. Zúčastnilo sa ho 1857 účastníkov, čím bol vytvorený nový rekord a prekonaný vlaňajší počet (1786). Účastníci boli z celého Slovenska a tiež z Čiech a Moravy. Lyžiari a turisti sa prezentovali z Prahy, Trnavy, Nitry, Martina, Příboru (ČR), Košíc, Partizánskeho, Vrbového, Krpelian, Topoľčian, Trenčína, Banskej Bystrice, Čadce, Považskej Bystrice, Žiliny, Bánoviec, Nového Mesta nad Váhom a ďalších a ďalších obcí Slovenska.
Najstarším účastníkom bol Miroslav Furjel (1925) z Bojníc a najmladší účastník Marcel Cmarko (2012) z Cigľa. Bol to jeden z najvydarenejších pochodov, pretože aj počasie bolo prijateľné, snehu bolo dostatok a tak lyžiari – bežkári si prišli na svoje, keď si mohli lyže zapnúť nad obcou a na bežkách prísť až ku kultúrnemu domu, kde bol cieľ. Výborná atmosféra vládla na murovanej chate, kde sa spievalo, tancovalo, radovalo pri hudbe pána Braňa Jakubisa, Jozefa Sobotu a Pavlínky Michalcovej. Podobná atmosféra panovala aj na drevenej chate a tiež v závere v kultúrnom dome, kde starosta obce poďakoval organizátorom za úspešné zvládnutie tohto podujatia. Všetci účastníci sa z trás vrátili v poriadku, nezaznamenali sme žiadny vážnejší úraz, len jedno odreté koleno a jedna nevoľnosť účastníka. Všetci účastníci, ktorí boli zaregistrovaní dostali odznak, účastnícky list, kalendárik, čaj na chatách a v cieli, partizánsky guláš, spravodaj. Je pravda, že sme zaznamenali malé problémy, ktoré nám spôsobuje malá kapacita kultúrneho domu, tiež nikdy nevieme, koľko účastníkov príde, aby sme navarili potrebné množstvo gulášu. Chceme odstrániť pripomienky, ktoré sme od Vás dostali a ešte dostaneme, aby sme budúci ročník pripravili pre Vás s čo najväčšou spokojnosťou.
Vo veľmi peknej atmosfére sa niesol aj zahajovací ceremoniál pred Pamätníkom padlých, ku ktorému prispela vojenská hudba a čestná stráž Ministerstva obrany SR. Tiež súbor Hájiček a jednotlivé delegácie a hostia. Privítali sme medzi nami veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku pána Pavla Maratoviča Kuznecova, ktorý sa v slovenskom jazyku prihovoril k prítomným. Ďalej to boli poslanci NRSR pán Jaroslav Baška, pán Vladimír Jánoš, pani Anna Vitteková a predseda VÚC TSK pán Pavol Sedláček, poslanci VÚC TSK, primátori a starostovia okresu Prievidza, predstavitelia oblastného výboru SZPB, štátnej správy, riaditelia významných organizácií.

Obec Cigeľ a mesto Handlová dostalo ocenenie od Ústrednej rady Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a to Medailu M.R.Štefánika III. stupňa za organizovanie už 38. ročníka Pochodu vďaky SNP Cigeľ - Handlová. Ocenenie odovzdal predseda Oblastného výboru SZPB pán Anton Vaňo.
Organizačný štáb 38. ročníka Pochodu vďaky Cigeľ – Handlová ďakuje všetkým účastníkom za to, že prišli na tento pochod, boli v krásnej prírode pohoria Vtáčnik, uctili si pamiatku bojovníkov v Slovenskom národnom povstaní a udalosti z 13.januára 1945 v obci Cigeľ. Budeme sa tešiť a už teraz Vás pozývame na 39. ročník Pochodu vďaky SNP Cigeľ-Handlová, ktorý sa uskutoční 18.januára 2014.

Video odvysielané na RTV Prievidza:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LbEpQ0mR1aE


 

38. ročník Pochodu vďaky 2013

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

webygroup

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9225619

Úvodná stránka