Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Športové ocenenia pre Cigľanov

Športové ocenenia dostali štyria Cigľania pri príležitosti svojich životných jubileí v roku 2013. Na konferencii Oblastného futbalového zväzu konanej v decembri 2013 v Novákoch boli ocenení traja naši občania, bývalí futbalisti a funkcionári TJ Sokol Cigeľ a neskôr TJ Partizán Cigeľ.
Začiatkom roku 2014 nominačná komisia zložená zo zástupcov vyhlasovateľov najúspešnejších športovcov, trénerov, kolektívov a funkcionárov o cenu Krištáľového páva a ceny fair play za rok 2013 vybrala na ocenenie občanov aj z našej obce za športové výsledky resp. dlhoročnú činnosť v oblasti športu a telovýchovy. Za širokej účasti športovej verejnosti dňa 21.2.2014 Olympijský klub Prievidza odovzdal ocenenia našim jubilantom:
Ján Antol, 80 rokov, nar. 9.11.1933
Pán Ján Antol bol funkcionárom TJ okrem iných funkcií vykonával aj funkciu pokladníka a hospodára. Zverenú prácu si vykonával veľmi zodpovedne a prispel k rozvoju TJ v Cigli. Pamätným sa stal zápas v roku 1976 medzi ženami, keď rozhodoval futbalový zápas vydaté verzus slobodné ženy.
Ján Jurenka, 75 rokov, nar. 22.3.1938
Pán Ján Jurenka patrí medzi legendy športového diania  v našej obci a hlavne futbalu. Za dospelých začal hrávať po založení TJ Sokol Cigeľ už v roku 1954 až do roku 1965, keď došlo k pozastaveniu TJ. Zároveň pracoval ako funkcionár TJ Sokol Cigeľ. Pri obnovení činnosti TJ v roku 1973 bol jedným z iniciátorov a zároveň predsedom výboru TJ. Aj v súčasnosti, aj keď má podlomené zdravie, sa zúčastňuje futbalových zápasov ako priaznivec.
Jozef Jurenka, 70 rokov, nar. 12.4.1943
Pán Jozef Jurenka je dlhoročným funkcionárom a bývalým futbalistom ešte za TJ Sokol Cigeľ. Začal hrať futbal v roku 1960. Hrával rekreačne aj za cigeľských veteránov. Jeho záujem o futbal stále pretrvával, pretože pracoval vo futbalovom výbore. Aj v súčasnosti pomáha ako poriadateľ pri majstrovských futbalových zápasoch a akciách poriadaných Telovýchovnou jednotou Partizán Cigeľ.
Štefan Mjartan, 60 rokov, nar. 26.12.1953
Pán Štefan Mjartan zasvätil celý svoj život telovýchove a hlavne futbalu. Futbal hral aj za Baník Prievidza ako ligový dorastenec a neskôr krátko aj II. celoštátnu ligu v bývalom Československu. Aj počas jeho pôsobenia vo funkcii starostu obce podporuje a organizuje na vysokej úrovni rôzne športové podujatia. Jeho srdcovou záležitosťou je stále práve futbal a aj dnes je pre TJ Partizán Cigeľ tým pomyselným spojivom, ktorý ho drží pokope.


 

webygroup

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9564484

Úvodná stránka