Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

Symboly obce

Obec má vlastné symboly a je povinná ich používať pri výkone samosprávy. Symboly obce sú erb obce, vlajka obce, pečať obce. Právnické osoby zriadené alebo založené obcou, iné právnické osoby a fyzické osoby môžu používať symboly obce len so súhlasom obce. Obec označuje erbom obce a vlajkou obce budovu, ktorá je sídlom orgánov obce, zasadaciu miestnosť obecného zastupiteľstva a úradnú miestnosť starostu. Obec používa odtlačok úradnej pečiatky s erbom obce a názvom obce na rozhodnutia, oprávnenia a osvedčenia skutočnosti vydaných pri výkone samosprávy.

 

Vlajka obce Cigeľ pozostáva zo štyroch pozdĺžnych pruhov vo farbách bielej, žltej, zelenej a čiernej. Vlajka je ukončená tromi cípmi. Na opačnej strane je na bielom podklade zobrazený znak Cigla.

 

Pečať obce Cigeľ tvorí erb obce Cigeľ s hrubopisom: OBEC Cigeľ.

 

Erb obce Cigeľ vychádza z pečatnej predlohy a tvorí ho: v čiernom štíte zo žltého srdca vyrastajú tri biele kvietky so zelenými stopkami a lístkami. Čierna farba znamená, že pod katastrom obce sa nachádza uhlie, čo je spojené s baníctvom. Žltá farba v srdci predstavuje žlté klasy obilia, a teda s tým spojené roľníctvo-poľnohospodárstvo. Zelené stonky znamenajú stromy a lesy a kvietky predstavujú lúky a pasienky.


 

webygroup

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9343439

Úvodná stránka