Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Cigeľ, okres Prievidza

TJ Partizán Cigeľ

  • TJ Partizán Cigeľ

Futbalová jar 2017, ročník 2016/2017

Dospelý

13.4.2017   Cigeľ - Brvnište  2:1   (1:0)   Góly: Lazár, Š. Zaťko

Dramatický zápas sa v Cigli odohral hlavne v druhej polovici. Pred stretnutím výdatný dážď pokropil už aj tak mokré ihrisko, a tak pre oba tímy bol terén veľmi ťažký a hráči aj nechtiac po sklzoch faulovali a dostávali žlté karty. Domáci začali tlakom, už v 5. min. však Lazár vystrelil slabo. Hostia sa stiahli do obrany a rýchlymi hráčmi ohrozovali defenzívu a gólmana domácich počas celého zápasu. Obrancovia s brankárom Furkom tak museli byť stále na pozore. V 26. min. Mederova hlavička minula bránu len o centimetre. Potom snaživý Kamdem hlavičkoval, ale bol z toho po zákroku brankára len rohový kop. Od 43. min. bolo v Cigli veselšie, keď falšovanou strelou Lazár otvoril skóre a domácich dostal do vedenia – 1:0. Druhý polčas začal obrovskou šancou hosťujúceho Mária Hároníka. Domáci obranca však odvrátil strelu po prekonaní brankára na čiare. V 50. min. spoza šestnástky vystrelil Kristián Hároník a vyrovnal na 1:1. Hostia stále hrali odvážne a v 76. min. sa po trestnom kope spoza šestnástky triaslo brvno domácej brány. Domáci v posledných piatich minútach priklincovali hostí k vlastnej bránke a ich túžba streliť gól sa naplnila v 90. min., keď neobsadený Štefan Zaťko krížnou strelou zabezpečil domácim tri body. Domáci si ich za neustály tlak, bojovnosť a vytrvalosť však zaslúžili. Tentokrát sa teda šťastena futbalistom Cigľa neobránila chrbtom ako v predchádzajúcich zápasoch. V domácom mužstve sa po prvýkrát predstavili dvaja noví hráči, brankár Furka a útočník Pružinec, ktorí výkonom určite nesklamali. 

Dorast

8.4.2017   Cigeľ – Valaská Belá  12:0   (7:0)

Góly: Hriň 3, Struhár 3, Michalovič 3, Beluš z 11m, Homola, Hanesch

Ani si nepamätáme, či vôbec niekedy naši dorastenci vyhrali takýmto vysokým rozdielom. Zdá sa, že pod vedením trénerov Hotáka a Mjartana sa dáva dohromady dobrý kolektív, čo je záruka aj pre futbal dospelých do budúcna. Hostia nastúpili len desiati a aj to sa odzrkadlilo na celkovom skóre. Chválime hostí za ich sympatické vystúpenie počas celého zápasu až na zbytočnú nervozitu za takéhoto výsledku v samom závere zápasu.

Žiaci

2.4.2017  Opatovce nad Nitrou – Cigeľ  3:1  (2:0)  Gól: Maťo

Vyrovnaný zápas, v ktorom sa šťastene priklonila viac k domácim. Naši chlapci, pre ktorých to bol prvý jarný majstrovský zápas nesklamali, v ďalších zápasoch im držíme palce.

 

Dospelí

8.4.2017  Cigeľ – Streženice  2:2  (0:0)  Góly: Lazár, vlastný

Aj keď domáci mali zápas pod svojou taktovkou, zhodou náhod nedokázali doma s posledným mužstvom vyhrať. Neplodná prevaha domácich bola evidentná, tlak po šestnástku fungoval, ale na vytváranie šancí nebolo hráčov, ktorí by zodpovednosť zobrali na seba. Bolo treba vniknúť do pokutového územia, ale to nám nevychádzalo. Útoky sme síce ťahali po krídlach, ale zakončenie chýbalo. Aj šancí sme mali dosť, ak by sme ich boli dokázali premeniť tri body by sme mali isté. Naši hráči si musia viac veriť, veď futbal nemohli zabudnúť hrať a veríme, že v ďalších zápasoch nám to dokážu. Nervozita sa nemôže stať našim priateľom, odhodlanie, bojovnosť to bola naša devíza vo všetkých víťazných zápasoch a to očakávajú od nás aj naši verní fanúšikovia.

 

2.4.2017  Chocholná-Velčice – Cigeľ  6:0    (2:0)

Ciglania nemajú dobré spomienky na domácich, lebo pred dvomi rokmi, keď Chocholná postupovala sme dostali debakel 7:1 a ešte to bolo aj medializované v rádiu Expres. To isté alebo podobné sme nafasovali aj v tomto zápase, v ktorom dominovali domáci. Ukazovalo sa to už v prvých minútach, keď náš brankár musel použiť zázračné zákroky, pretože už v desiatej minúte mohlo byť 3:0, ale brankár Gibas bol proti. Naši chlapci v tomto zápase totálne sklamali, dokonca nám nebolo súdené streliť ani gól z 11 m kopu, kde už druhýkrát nepremenil Ďuriš. Tomu sa hovorí smola. Ozaj v takýchto zápasoch rozhodujú detaily, keď napr. nevieme využiť 100 % šance a súper ich využije. Nedáš-dostaneš stále platí, ale prehru rozdielom dvoch tried sme si nezaslúžili, aj keď chlapci totálne sklamali hŕstku hosťujúcich fanúšikov.

 

26.3.2017  Cigeľ – Plevník-Drienové  2:0   (1:0)   Góly: Kamdem 2

Domáci hráči hrali ako vymenení oproti predchádzajúcemu zápasu v Trenčianskej Turnej a už v 15.minúte mohlo byť 4:0. S ľahkosťou sme sa dostávali do šancí, ale tie sme zahadzovali jednu za druhou. Hostia z ojedinelých útokov sa snažili dostať do blízkosti brány, ale naša pozorná obrana dirigovaná stopérom Mederom a brankárom Gibasom bola neprekonateľná. Veľmi dobre a aktívne hrajúci Kamdem zariadil oba góly, keď sa najlepšie orientoval v šestnástke. Domáci sa napokon tešili z troch bodov, ktoré po predvedenej hre boli úplne zaslúžené.

 

18.3.2017  Trenčianska Turná – Cigeľ  3:1  (1:1)   Gól: Medera

Nemastný – neslaný zápas z našej strany proti slabému súperovi, ktorý ale vynaložil viac úsilia smerom k víťazstvu. V tomto zápase zlyhal náš útočný futbal a aj preto sa hra pohybovala väčšinou v strede ihriska, aj keď viac čistých šancí si vypracovali domáci. Tí čakali na naše chyby a tie aj prišli, keď domáci rýchlonohý hráč ušiel cez mladého obrancu Makása a z jeho prihrávky sa tešili domáci 1:0. Nám sa podarilo v prvom polčase vyrovnať hlavičkou Mederu. V druhom polčase sme mali možnosť dostať sa do vedenia, ale žiaľ náš špecialista na 11 m kopy Ďuriš zahodil penaltu a potom dostali krídla domáci a po úniku a centri na nekrytého hráča sa stav zmenil na 2:1 pre domácich. No a dve minúty pred koncom z vymyslenej jedenástky, keď po kope z rohu a trmy-vrmy padol hráč v šestnástke, na ktorú „naletel“ rozhodca a bolo 3:1. V našom mužstve sa predstavili noví a staronoví hráči a to Denis Makás, brankár Milan Gibas, Peter Kotula a Andrej Belanec.


 

Futbalový ročník 2016/2017 začali aj naši žiaci a dorastenci

dorast:  Cigeľ – Zemianske Kostoľany  0:2  (0:0)

S novými trénermi Štefanom Mjartanom ml. a Hotákom sa predstavili dorastenci v domácom prostredí. Tvoríme nové mužstvo, najväčšie problémy sú s nedostatkom hráčov. Aj tento zápas sme začali len desiati. V tomto zápase boli herne lepší hostia, ale nás teší, že tí chlapci, ktorí nastúpili za Cigeľ majú chuť hrať, zlepšovať sa a postupne aj zápasy vyhrávať. Veríme, že tomu tak bude a držíme palce.

žiaci:  Cigeľ – Opatovce nad Nitrou  5:0   (3:0)

Góly: Hriň 3, Adam Mjartan, Maťo Filip

Vysokým výsledkom začali novú súťaž naši žiaci pod vedením trénerov Kolomana Mjartana a Borisa Jurenku. Už po polčase bolo rozhodnuté, keď naši dobre kombinovali a ostrostrelec Milan Hriň sa blysol hetrikom. Zaujímavosťou bolo, že za našich hrali až 3 dievčatá: Katka Erneková, Miroslava Čertíková a Anetka Komová. Svoj prvý gól za žiakov vôbec strelil osemročný Adam Mjartan. Blahoželáme.

 

21.8.2016  Cigeľ – Plevník – Drienové  0:1  (0:1)      Gól: Madarász

Hovorí sa, že do tretice všetko najlepšie, naši futbalisti vyhrali tretí zápas v rade a 9 bodmi sú na druhej priečke tabuľky 5. ligy Sever. Tak ako sme si na to zvykli naši hrali prvý polčas dobre a druhý sa dali opäť zatlačiť a pre fanúšikov to boli adrenalínové minúty. Ale predsa kvalita a skúsenosti našich chlapcov dominovali aj v tomto zápase s nováčikom súťaže, ktorí sa snažil, čo mu sily stačili. Opäť nás podržal brankár „Serdžo“, ktorý vychytal určite dve tutovky domácich. Nervozita narastala s pribúdajúcimi minútami, hlavne u domácich, keď z nich až dvaja videli červenú kartu. Červeňalo sa aj na našej strane, keď za zbytočné „keci“ bol vylúčený náš Juraj Orság. Stále nás trápi nízky káder hráčov, sme radi, že svoj prvý „krst ohňom“ prežil mladý ostaršený Krausko Ľuboslav, trénera určite nesklamal a taktiež aj našich fanúšikov. Veríme, že nás nesklamú chlapci ani v nasledujúcom domácom zápase, v ktorom privítame Chocholnú-Velčice.


 

14.8.2016  Cigeľ – Trenčianska Turná   3:2  (1:2)

Góly: Ďuriš 2 oba z 11 m, Lazár

Hostia domácich dokonale schladili dvoma gólmi, keď na ukazovateli skóre bol v 35. minúte stav 0:2. Naši sa prebrali až na konci polčasu a v druhom polčase po „umývaní hláv“ trénerom Oršulom v prestávke. Tlak domácich narastal a hostia viac faulovali, aj v šestnástke, čo vyústilo do kopania dvoch penált. Obe s prehľadom premenil Vlado Ďuriš. Nastúpili sme jedenásti len s jedným  náhradníkom, lebo niektorí hráči sú zranení, na dovolenkách alebo odišli, skončili s kariérou. Ale tento hendikep si chlapci vynahrádzali veľkou bojovnosťou, za čo im patrí poďakovanie. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, z ktorých dali aj oba góly a ešte niekoľko šancí zahodili. Po dlhom čase museli nastúpiť Juraj Čertík, Štefan Mjartan, Marek Svitok a aj vďaka nim sme uhrali tento pekný výsledok.


 

Výsledky futbalových zápasov našich mužstiev v sezóne 2016/2017

7.8.2016    Brvnište – Cigeľ   3:4   (1:4)

Góly: Kamdem, Ďuriš, Michalovič, Halaška

Neuveriteľná dráma sa odohrala v prvom majstrovskom zápase ročníka 2016/2017 na ihrisku v malebnej obci Brvnište okres Považská Bystrica. V 11. minúte prebral Kamdem prihrávku, obišiel stopera, tiež čiernej pleti a bolo 1:0. Hneď v tej istej minúte po gólovom rozohraní a chybe nášho stopera Slaného, domáci vyrovnali na 1:1. Na 2:1 sme zvýšili strelou po zemi po odpískaní trestného kopu a faulovaní nášho hráča. Našim chlapcom v prvom polčase všetko vychádzalo a boli sme veľmi efektívni. Po učebnicovej akcii po osi Ďuriš-Kamdem-Michalovič, posledne menovaný strelil pekný gól, keď bol domáci brankár úplne bezmocný. Matúš Michalovič odohral svoj prvý majstrovský zápas a hneď sa blysol aj strelením prvého gólu. Štvrtý gól strelil Halaška, keď bol lepší v bežeckom súboji s domácim hráčom. Fanúšikovia hostí sa tešili a domáci boli ako onemení. Ani si nepamätáme, že by sme takýto výsledok po polčase niekde dosiahli. V druhom polčase začali hrať domáci ako vymenení a začali obrovským tlakom dobýjať našu bránu. To sa im aj darilo, keď v 70. minúte bolo na ukazovateli skóre stav 3:4 pre hostí. Prežívali sme ťažké chvíle, ale naša obrana na čele s brankárom Gregorom vyriešila aj so šťastím aj tie najošemetnejšie situácie. Naši hrali výborne prvý polčas, za ktorý si zaslúžia absolutórium, ale tiež za bojovnosť v druhom polčase, keď dokázali udržať víťazný výsledok. Debut v našom mužstve absolvovali Slaný, Lazár, Michalovič a Balogh, všetci zahrali veľmi dobre a spoľahlivo. Chlapci ďakujeme Vám za tento výsledok. Do majstrovských futbalových zápasov, zatiaľ nezasiahli naši žiaci a dorastenci. Dorast mal hrať v Liešťanoch, ale pre odhlásenie domácich zo súťaže sa zápas nekonal. Naši dorastenci by mali hrať v nedeľu až 21.8.2016 o 14.30 v Novákoch a dospelý už 14.8.2016 o 17.00 hod. doma proti Trenčianskej Turnej.


 

Cigeľ – Bošany  5:1  (1:0)

Góly: Babašta, Orság, Petráš, Madarász, Katrena

Niekto si to už musel odniesť a boli to práve Bošany, kde naši na jeseň prehrali aj po našej slabšej hre, ale aj za asistencie hlavne postranného rozhodcu. Chlapci ozaj zapli na plné obrátky, hrali s chuťou, hýrili dobrým pohybom. Niektorým našim akciám sa hostia len prizerali. Konečne dobre zahral aj Petráš a oslávil aj svoj prvý gól v drese Cigľa. Takto si predstavujeme aj ďalšie „vystúpenia“ našich chlapcov, hrali skutočne veľmi dobre a zabávali našich verných fanúšikov.

 

dorast: Cigeľ – Kamenec pod Vtáčnikom  4:4

žiaci: Kľačno – Cigeľ  2:2

 

Dohrávka 29.4.2016  Malá Čausa – Cigeľ  3:2  (3:0)

Góly: Babašta, vlastný

Do Malej Čause chodíme vždy s obavami, ako to dopadne. Naši fanúšikovia boli po prvom polčase veľmi sklamaní, keď na ukazovateli skóre bol stav 3:0. Domáci štyrikrát vystrelili na našu bránu a bolo 3:0, ktoré svojim čistým hetrikom zaznamenal strelecky disponovaný Obžera. Naši sa opäť nevedeli presadiť hlavne v prvom polčase a nenašli recept na jednoduchú hru domácich. Znížili sme v druhom polčase nádhernou strelou Babaštu, ktorý zaznamenal prvý gól v drese našich farieb. V závere zápasu po tlaku našich si domáci strelili vlastenca, ale my sme už nedokázali uhrať remízu, keďže hlavný arbiter ukončil zápas. Skutočne v tejto súťaži je každý zápas iný a nemožno sa držať na postavení jednotlivých mužstiev v tabuľke.

 

23. apríla 2016             Stará Turá – Cigeľ   4:0  (1:0)

Veľmi vysoko prehrali naši futbalisti v Starej Turej v mestečku, ktoré má cez 6000 obyvateľov. Toto stretnutie bolo obojstranne veľmi slabé. Naše mužstvo umožnilo veľmi zle organizovaným ofsajd-systémom, aby domáci dali po rýchlom uniknutí streliť prakticky všetky štyri góly – posledné dva v úplnom závere stretnutia. Prehra je pre nás krutá, ale nezodpovedným prístupom našich futbalistov zaslúžená. Naša útočná hra je veľmi bezzubá, nevieme vniknúť po krídlach a finálnou prihrávkou nájsť v šestnástke hráča, ktorý strelí gól. Slabo sa pohybujeme, málo si pýtame pohybom loptu, nevieme sa presadiť jeden na jedného. Cítime určitú apatiu v mužstve a veríme, že je to len prechodný stav. Určite naši chlapci nezabudli hrať futbal a dokážu nám to už v najbližších zápasoch v piatok 29.4.2016 v Malej Čausi a v nedeľu 1.5.2016 doma proti Bošanom.

 

17. apríla 2016    Cigeľ – Uhrovec   2:2  (0:1)

                            Góly: Ďuriš, Kamdem

Zaujímavý a rušný futbal sa hral túto aprílovú nedeľu. Naše mužstvo v doterajších vzájomných zápasoch s týmto súperom ešte neprehralo. Podľa tabuľkového postavenia by to mala byť jasná záležitosť domácich, ale toto pravidlo už dávno neplatí, pretože sa stáva, že aj prvé mužstvo prehráva s posledným. Naši chlapci sa len sporadicky dostávali pred hosťujúceho brankára, neboli sme dosť priebojní a naša slabina je predovšetkým v útoku, kde sa naši nevedia presadiť jeden na jedného a tým rozvrátiť ktorúkoľvek obranu. Náš tlak sa s pribúdajúcimi minútami stupňoval, aj preto, že sme prehrávali po polčase 0:1, keď hostia čakali na naše chyby a z rýchlych protiútokov nebezpečne ohrozovali brankára Gregora. Prvý gól hostia strelili po odpískaní nepochopiteľnej 11-tky, po kope z rohu a trme-vrme pred našim brankárom. Vyrovnali sme tiež z 11-tky po faule prenikajúceho Š. Mjartana. Potom po chybe brankára Gregora sme dostali hostí do vedenia. Po drvivom záverečnom tlaku sme zachránili Kamdemom aspoň jeden bod. Remíza je spravodlivá, naši chlapci tentoraz mali slabší deň.

 

9. apríla 2016  Zemianske Kostoľany – Cigeľ   1:3  (0:1)

                        Góly: Bugár 2, Kamdem

Opäť sa stretli známi rivali v derby stretnutí. Očakával sa zaujímavý duel, na ktorý sa prišlo pozrieť asi dvesto fanúšikov aj z blízkeho okolia, vzhľadom k tomu, že zápas sa hral v sobotu. Naši nastúpili bez kapitána Halašku a Tomáša Zaťka, ktorí sú zranení, ale už s Kamdemom v útoku a novým brankárom Ľudovítom Hurtišom, ktorý tiež nahradil zraneného Gregora. Brankár Gregor ale aj tak musel nastúpiť v priebehu druhého polčasu, pretože brankár Hurtiš sa zranil a musel odstúpiť z hry. Polčas sme vyhrávali 1:0 po góle Bugára, ktorému predchádzali nádherné „nožničky“ Kamdema. U domáceho mužstva bolo poznať, že im chýbajú hráči zo základného kádra. Tak sme postupne ovládli hru a pridali gólmi neúnavného Bugára a tiež dobre hrajúceho Kamdema. Medzitým sme ešte zahodili 11 m kop, ktorý nevyšiel stopérovi Mederovi. Jedenástku zahodili aj domáci pred koncom zápasu, keď domáci presne kopíroval Mederu a strieľal nad bránku. Víťazstvo našich je plne zaslúžené, pretože hrali lepší futbal ako domáci team.

dorast: Zemianske Kostoľany – Cigeľ  7:3     Góly: Litwiak 3

Naši v neúplnom počte dosiahli prijateľný výsledok. Strelecky sa blysol Ľuboš Litwiak.


 

žiaci: Opatovce nad Nitrou – Cigeľ   2:2

Prvý zápas jarnej časti súťaže majú aj naši žiaci, ktorí nesklamali v susedných Opatovciach. Boli viac než vyrovnaným súperom domácich a pri troške šťastia mohli aj vyhrať.

dorast: Lehota pod Vtáčnikom – Cigeľ  10:0

Horko ťažko sa na prvý dorastenecký zápas zohnali naši futbalisti. Vysoko prehrali u favorita súťaže. Dôležité je, že nastúpili, uvidíme čo bude ďalej. V opačnom prípade čaká klub pokuta a možno aj vylúčenie zo súťaže. Nechceme to vidieť čierno, ale teraz je realita taká. Mladí chlapci nechcú hrávať a radšej sa venujú iným záľubám alebo jednoducho štrajkujú a nechajú hrať svojich rovesníkov ôsmich alebo deviatich, nechodia na tréningy a potom sa dostavujú takéto zápasové výsledky. Zobuďte sa dorastenci!

Chocholná-Velčice – Cigeľ   2:1   (1:0)   Gól: Š. Mjartan

Po druhý krát na domácom ihrisku sa odohral zápas medzi týmito súpermi. Ten prvý v roku 2014 dopadol katastrofálne pre našich chlapcov, keď vtedy sa konal duel prvý s druhým a my sme prehrali 7:1 a Chocholná postúpila do 4.ligy. Tentokrát to bol iný zápas, veľmi vyrovnaný. Naši chlapci sa snažili držať loptu na svojich kopačkách, avšak robili chyby v rozohrávke a umožňovali sme domácim vytvárať šance. Polčas sme prehrávali 1:0 ale v druhom polčase bol náznak k zlepšeniu, aj streleným nádherným gólom Š. Mjartana. Potom sa nám zranil brankár Gregor, nastúpil náhradník, ale naši chlapci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale domáci umnou hrou, dokázali výhru udržať.

Cigeľ – Ladce 1:0  (0:0)    Gól: Madarász

Na veľkonočnú nedeľu pripadol zápas na domácom ihrisku už tradičného súpera Ladce, s ktorými máme nepriaznivé bilancie v majstrovských zápasoch. Asi dvesto divákov však videlo veľmi dobrý zápas, hlavne domácich hráčov, ktorí počas celého zápasu dobýjali bránku hostí ako Turci Trenčiansky hrad. Výborná obrana hostí s neprekonateľným brankárom obetavo odolávala tlaku domácich futbalistov až do 87. minúty kedy Madarász nádhernou strelou do vinkla konečne strelil gól znamenajúci víťazstvo a 3 body. Kameraman Jozef Dámer zaznamenal tento moment aj na kameru, ktorý si môžu fanúšikovia futbalu vychutnávať na facebooku.


 

Myjava B – Cigeľ   3:1    (0:1)     Gól: M. Madarász

Na umelej tráve sa stretli v sobotu 19. marca „na Jozefa“ dve mužstvá z čela tabuľky prvý hral proti druhému. Naši začali veľmi dobre, bez rešpektu a už v 8. minúte sme strelili prvý gól, ktorý zaznamenal náš ostrostrelec Madarász. V závere polčasu sa zranila naša „čierna perla“ a veľmi sa týmto spôsobom oslabila hra v druhom polčase predovšetkým hra našich chlapcov. Naša posila Petráš hneď v druhom polčase mohol v 2. minúte rozhodnúť možno o celom zápase, ale žiaľ jeho hlavička len tesne minula tyčku bránky domáceho brankára. Toto bol veľmi dôležitý moment zápasu, lebo potom domáci úplne ovládli hru a postupne nám strelili 3 góly. Naši odpadli aj po fyzickej stránke, nevedeli sme udržať loptu na polovici domácich a dovolili sme vytvárať neustály tlak na našu obranu a brankára. Tréner v snahe vyrovnať skóre preskupil hru, ale tentoraz to nevyšlo, pretože boli sme schladení tretím gólom v našej sieti. Ale musíme uznať, že domáci boli tentokrát lepší a zaslúžene vyhrali. V tomto zápase nemohli nastúpiť zranení hráči Peter Bugár, Štefan Zaťko, určite by boli pomohli uhrať lepší výsledok, keby boli mohli hrať.


 

Cigeľ – Horovce 1:0  (0:0)  Gól: G. Kamdem

Prvý jarný zápas 5. ligy prilákal slušný počet divákov do športového areálu Partizána Cigeľ. Prišlo aj veľa fanúšikov futbalu z iných obcí okresu Prievidza. Spoločne sme videli priemerný zápas, pretože obe mužstvá hrali so zabezpečenou obranou a tým pádom bolo málo vzruchu pred oboma bránami. Hostia mali tiež dobrého brankára, ktorý dirigoval celú obrannú činnosť. Hracia plocha bola zavalcovaná, ale ryhy po kolesách traktora zostali a ešte pred zápasom počas rozcvičky sa zranil náš najskúsenejší hráč Peter Bugár a nemohol zasiahnuť do hry. Po prvýkrát sa v našom mužstve objavili posily Petráš a Babašta, ktorí sa dobre uviedli a po lepšom zoznámení sa s mužstvom podajú určite ešte kvalitnejšie výkony. Nášmu trénerovi vyšiel taktický ťah v 60. minúte, keď na ihrisko poslal dvojicu futbalistov – Belanca a Kamdema, ktorí hneď po príchode boli na konci peknej akcie po osi T. Zaťko – V. Ďuriš a po jeho centri Kamdem dal náš prvý jarný gól. Naši mali potom ešte sľubné šance, Madarász opečiatkoval spojnicu brány, ale aj hostia sa snažili až do záverečného hvizdu o vyrovnanie, naša obrana na čele so stopérom Mederom hrala ofsajd – systém a do tejto „pasce“ veľa ráz padli hosťujúci útočníci. Tesný výsledok pre domácich je zaslúžený a poukazuje na fakt, že každý zápas bude pre našich futbalistov veľmi ťažký, pretože každé mužstvo chce „oskalpovať“ a získať body proti lídrovi súťaže a tabuľky.


 

Streženice - Cigeľ   1:3   (1:1)

Góly: Kamdem 2, Belanec

V poslednom zápase jesennej časti sa naši futbalisti predstavili na Považí v dedine Streženice tesne pri Púchove. Aj v tomto zápase sme dokázali, že právom nám patrí prvé miesto v tabuľke po jeseni 2015. Od začiatku zápasu až do konca sme vyvíjali neustály tlak na bránu domácich, v ktorom sa vyznamenával brankár. Paradoxne prvý gól sme dostali my, keď sme pri našom tlaku urobili chybnú prihrávku a nestihli sme reagovať na brejk domáceho hráča, ktorý sám zoči voči nášmu brankárovi skóroval. V niektorých častiach zápasu to vyzeralo na "viktorku" domácich sme stále viac a viac tlačili k ich bránke. No a z toho sme vyťažili aj naše góly, keď Kamdem, ktorý sa veľmi dobre pohyboval strelil dva góly a mladý Belanec jeden. Za neustáleho dažďa videli fanúšikovia, dobrý futbal, keď domáci bojovali až "do posledného dychu", čo je samozrejmé, chceli sa proti lídrovi ukázať v čo najlepšom svetle. Teda Cigeľ je po jesennej časti na prvom mieste s náskokom piatich bodov pred Myjavou B. Chlapci blahoželáme.


 

Futbalové výsledky

Malá Hradná – Cigeľ    0:1   (0:1)           Gól: Kamdem

Po dvojročnej pauze sa opäť naši futbalisti predstavili v Malej Hradnej v dedinke okres Bánovce nad Bebravou, ktorá má len asi 380 obyvateľov. Ale za to zanietených futbalistov a funkcionárov. Naši chlapci sa u hostí predstavili v dobrom svetle, keď hlavne v prvom polčase si vypracovali vyložené šance, žiaľ bez gólového efektu. Hosťujúci fanúšikovia si ale v prvom polčase mohli zakričať gól po strele Kamdema, ktorú si do bránky stočil domáci obranca. Domáci hrali sympatický futbal, ale naša obranná taktika im nedala šancu na vážnejšie ohrozenie brankára Gregora. Zápas zvládol aj „zastupujúci“ tréner, náš hráč Peter Bugár, keď sme ho po taktickej stránke zvládli na jednotku a tak si stále v tabuľke udržujeme náskok piatich bodov pre druhou Myjavou B.

dorast:  Ráztočno – Cigeľ   3:6   (1:3)

Góly: Litwiak 4, Šiplák, Struhár

Pekný výsledok uhrali naši dorastenci, strelecky sa opäť blysol Ľuboš Litwiak.

žiaci: Tužina – Cigeľ   8:0

Naši žiaci tentokrát dostali „studenú sprchu“ v Tužine, keď sme hrali v nekompletnej zostave a proti veľmi dobre hrajúcej Tužine sme nemali šancu uspieť. Svoj posledný zápas naši žiaci odohrajú v nedeľu 8.11.2015 doma proti chlapcom z Kľačna.

 

Cigeľ – Brvnište  5:0   (1:0)

Góly: Kodaj 3, Medera, T. Zaťko

Cigeľ sa s týmto mužstvom stretol po prvýkrát a dobré chýry o ich hre sa potvrdili. Bol to vyrovnaný zápas až do konca stretnutia a hostia neprišli len brániť ale nebezpečnými protiútokmi ohrozovali našu bránku. V poslednej minúte prvého polčasu zabezpečil náskok excelentným gólom stoper Medera, keď vymietol ľavý roh hosťujúcej bránky. Tento gól sa objavil aj v športovom spravodajstve na Markíze v časti „frajer na záver“. V druhom polčase sa strelecky blysol mladý Kodaj, keď v 69., 79. a 89. minúte potešil gólmi našich fanúšikov, ten posledný premenil z nariadeného pokutového kopu. A tak sa zrodila vysoká a zaslúžená výhra našich chlapcov. V tabuľke sme na prvom mieste a zvýšili sme náskok na päť bodov. Len tak ďalej chlapci!

dorast:  Cigeľ – Rudnianska Lehota 5:1  (0:0)

Góly: Michalovič, Stuhár, Litwiak 3

Zápas s rozdielnymi polčasmi, naši nastúpili len s desiatimi hráčmi, ale na ihrisku to až tak nebolo poznať. Obrat nastal až v druhom polčase, keď trénerovi Vajcikovi vyšla taktika so zámenou stopera. V druhom polčase poslal do útoku Litwiaka a do obrany Michaloviča a náš mladý útočník „načal“ hostí tromi gólmi. Tento výsledok by mal povzbudiť našich chlapcov do budúcich zápasov.


 

Trenčianska Turná – Cigeľ    0:0

Na ihrisku súpera sme doposiaľ odohrali dva majstrovské zápasy, ktoré sme prehrali. Tentokrát ako líder tabuľky sme nesklamali, pretože nielen tento súper sa na nás chcel „vytiahnuť“, musíme si na to zvyknúť, pretože prvé mužstvo v tabuľke budú chcieť pokoriť viaceré mužstvá, aj keď zo spodu tabuľky. Bol to vyložene remízový zápas, aj keď obe mužstvá si vypracovali nádejné situácie, tie ale nepremenili. Naši sa aj v závere snažili vyvinúť tlak na domácich, ale bez gólového efektu. Nakoniec aj domáci boli spokojní s remízou, keď sympatické gesto urobil domáci hospodár a ponúkol našim fanúšikom občerstvenie. To sa nám bežne nestáva. Sme radi, že po tomto zápase figurujeme na prvej priečke s trojbodovým náskokom a na prvé miesto sa vyšvihli aj naši žiaci v okresnej súťaži.

dorast: Diviacka Nová Ves – Cigeľ    11:1   (3:1)     Gól: Šiplák

Vysokou prehrou sa prezentovali naši chlapci u súpera. Držali sa len jeden polčas a v druhom odpadli po kondičnej stránke. Pokiaľ sa nezlepší tréningová morálka dorasteneckého mužstva, lepšie výsledky ťažko môžeme očakávať.

žiaci: Poruba – Cigeľ    3:6  (3:2)

Naši chlapci pokračujú vo vynikajúcich výsledkoch, ale aj hre, ktorá ich vyniesla na čelo tabuľky.


 

Futbalové výsledky

žiaci: streda 7.10.2015   Nedožery – Brezany – Cigeľ   1:3  (0:0)

Góly: A. Svitok, M. Hriň, L. Čertík

Naši chlapci odcestovali na zápas v stredu a okrem výhry nad lídrom tabuľky mali nevšedný zážitok, keď druhý polčas hrali pri umelom osvetlení. Zrejme im to očividne nevadilo a druhý polčas odohrali vo veľkom štýle. Tréneri Boris Jurenka a Koloman Mjartan môžu byť spokojní nielen s výhrou, ale aj s výkonom svojich zverencov.

nedeľa 11.10.2015  Cigeľ – Sebedražie  7:1  (0:1)

Góly: A. Svitok 3, Suchánek 2, M. Hriň, L. Čertík

Boli to dva rozdielne polčasy v tomto derby zápase. Zápas a hlavne prvý polčas sa dá charakterizovať vetou: domáci mali výborného brankára, slabšiu obrannú hru, hostia dominovali v obrane, ale mali slabšieho brankára. Na toho v prvom polčase nevystrelili ani jednu strelu a aj preto bolo na ukazovateli skóre 0:1. V druhom polčase dominovali domáci a zaslúžene vysoko vyhrali.

dorast: Cigeľ – Malá Čausa  2:4   (2:3)

Góly: Struhár 2

Raketový nástup našich, ešte len začal zápas a v priebehu troch minút naši viedli 2:0. Hostí to však z rovnováhy nevyviedlo a po našich chybách v obrane sa dostali do vedenia a zápas nakoniec vyhrali.

Cigeľ – Veľké Uherce  2:1  (2:0)  Góly: Kodaj, Ďuriš

Naši chlapci nastúpili už aj s uzdraveným stopérom Mederom a tiež s nestarnúcim Bugárom a naša hra mala „fazónu“. Pre zranenia nehrali Katrena, Mjartan a Oboňa, ale tréner Oršula pripravil svojich zverencov na tento duel veľmi zodpovedne. Silné mužstvo z V. Uheriec ukazovalo svoju silu počas celého zápasu. Bolo dôležité, že naši ich schladili dvoma gólmi v úvodnej dvadsať minútovke. Bol to veľmi dobrý zápas, vzrušujúci s vytváraním šancí na oboch stranách. Opäť sa vyznamenal náš brankár Gregor, ktorý svojim včasným vybehnutiam zabránil gólom.


 

Bošany – Cigeľ   3:2     (2:0)   Góly: T. Zaťko, A. Belanec

V tomto sobotnom zápase proti Bošanom nemohli nastúpiť Andrej Medera, Štefan Mjartan, Ferko Oboňa pre zranenia a to sa odzrkadlilo hlavne v prvom polčase na našej obrane, ktorá bola deravá a domáci, hlavne v prvom polčase si vytvárali šance a dve z nich aj využili na strelenie gólov. Máme ťažké srdce na postranného rozhodcu, ktorý svojou nečinnosťou ovplyvnil tento zápas, neodmával rozhodujúce dva ofsajdy a unikol mu aj vyložený faul na Š. Zaťka pred jeho očami a zhodou okolností práve z tejto situácie sme dostali góly. Určite sa nezvykneme vyhovárať na rozhodcu, pretože aj naši chlapci robili chyby, ale toto bolo od postranného rozhodcu veľmi okaté.

dorast:  Kamenec pod Vtáčnikom – Cigeľ  12:3        Góly: Struhár 2, Litwiak 1

Vysokou prehrou sa prezentovali naši dorastenci v Kamenci. Nevieme, či sme v histórii niekedy prehrali vyššie, ale súper bol oveľa, oveľa lepším tímom.


 

23.9.2015 žiaci: Cigeľ – Koš   7:1   (4:1)

Góly: Adam Svitok 4, T. Suchánek 2, Milan Hriň

Predohrávané kolo sa hralo v týždni a naši žiaci deklasovali susedný Koš. Naši výborne kombinovali a strelecky disponovaný Adam Svitok dal 4 góly.

27.9.2015 žiaci Cigeľ – Malinová  7:0   (2:0)

Góly: Adam Svitok 3, Suchánek, Hriň, Maťo

Pre „sedmičku“ si prišli aj chlapci z Malinovej, ktorí v prvom polčase odolávali našim výborne hrajúcim žiakom. „Pánom“ na ihrisku bol tiež brankár Krausko, ktorý nemal až tak veľa práce, ale všetko riadil s prehľadom.

Cigeľ – Stará Turá  3:0    (2:0)      Góly: Kodaj 2, Belanec

V aktuálnej tabuľke 5. ligy Sever pred týmto zápasom boli naši chlapci na prvom mieste a toto aj potvrdili a na prvom mieste aj zostali so štvorbodovým náskokom. Nielen umiestnením, ale aj hrou naši futbalisti dokazujú, že momentálne sú právom lídrom súťaže. Aj v tomto zápase si vypracovali šance, ktoré zostali nevyužité. Najnebezpečnejšie protiútoky išli po pravej strane, ktoré ťahali T. Zaťko a V. Ďuriš. Ich centre boli nebezpečné a robili starosti hosťom. Futbalisti Starej Turej sa snažili a využívali každú možnosť na rýchle protiútoky. V druhom polčase trestuhodne pozahadzovali šance, ktoré im „zázračne“ vychytal náš nestarnúci brankár Gregor. Strelecky sa presadil mladý Kodaj, ktorý má nos na góly a vie sa v šestnástke dobre orientovať.


 

Uhrovec – Cigeľ  1:2  (0:1)            Góly: Š. Mjartan, G. Kamdem

Výborný futbal sa hral v Uhrovci za asistencie dobre obsadeného publika. Bol to zápas veľmi ostrý, niektoré zákroky boli na hrane, hlavný rozhodca nezvládol hlavne prvý polčas. Hráči oboch mužstiev si potom viac dovoľovali a dostávali žlté karty. Nervozita domácich fanúšikov, ale aj hráčov stúpala hlavne po vedúcom góle hostí, už v 10. minúte sa presadil dorážkou Š. Mjartan. Hostia vyrovnali a všetky sily vrhli do útoku, čo sa im stalo osudné, pretože Kamdem sa individuálne presadil cez riedku obranu domácich a vsietil víťazný gól. Domáci sa cítili ukrivdení, ale v každom zápase rozhodujú góly, šťastie, stratégie a iné.

dorast: Oslany – Cigeľ  0:8

Góly: Balogh 2, Litwiak 2, Čertík, Krausko, Michalovič, Struhár

Vynikajúci výsledok našich dorastencov, ktorí boli v tomto zápase lepším mužstvom a domácich doslova „rozstrieľali“. Každý zápas je iný a je potrebné, aby tréner vedel pripraviť chlapcov na každý zápas zodpovedne a aby ku každému zápasu pristupovali samotní hráči, tiež zodpovedne.


 

Cigeľ – Zemianske Kostoľany  4:0  (0:0)

Góly: Š. Zaťko, M. Katrena, J. Halaška, G. Kamdem

Obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú a hosťom sa v Cigli darí. Toto pravidlo sa potvrdilo len prvý polčas, ktorý skončil bez gólov. Hostia napodiv v druhom polčase odpadli kondične, domáci ovládli ihrisko a neustále útočili a vytvárali si šance na strelenie gólov. Výsledok hovorí za všetko, domáci majú konsolidované mužstvo, želáme im, aby ich obchádzali zranenia. Týmto výsledkom sa Cigeľ dostal na prvé miesto v tabuľke 5. ligy.

dorast: Cigeľ – Zemianske Kostoľany  1:6

V tomto zápase platilo pravidlo, že lepší vyhráva. Svoje kvality, výškovú prevahu mali hostia a plne ich využili vo svoj prospech. Bolo vidno, že našim dorastencom chýba „kondička“, ktorá sa ale nedá natrénovať bez tréningu.

žiaci: Cigeľ – Prievidza&Handlová B   2:2

Je zaujímavé, že v tomto zápase mali hostia dve gólové šance a tie využili, takže 100% úspešnosť. Domáci hrali výborný, kombinačný zápas, snažili sa, behali a dokázali s futbalistami hrajúcimi za Prievidzu a Handlovú remizovať.


 

Cigeľ – Chocholná-Velčice   1:0   (1:0)                       Gól: Š. Mjartan

Zápas sa hral v réžii domáceho mužstva, aj keď hostia pôsobili dobrým dojmom. Dôležité bolo, že sme sa presadili hneď na začiatku zápasu, keď hlavičkou Š. Mjartan skóroval a tento gól rozhodol o troch bodoch pre domácich. Hostia sa usilovali upraviť skóre do poslednej minúty, keď v závere zápasu našich pritlačili k vlastnej bránke v duchu hesla: buď-alebo. Domáci fanúšikovia tŕpli až do konca zápasu, lebo vyrovnanie viselo na vlásku.

dorast: Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom  1:4  (0:1)     Gól: Michalovič

Súper bol jednoznačne lepším mužstvom, čo sa prejavilo aj na skóre zápasu. Dôležité je, že naši chlapci sa snažili vyrovnať technickému mužstvu hostí bojovnosťou, za čo ich chválime.

žiaci: Chrenovec-Brusno – Cigeľ 11:0  (5:0)

Vysokú prehru si naši žiaci odvážajú od domácich, keď v nekompletnej zostave hrali sympatický futbal a nevzdávali sa ani za nepriaznivého stavu, čo svedčí o ich dobrých charakterových vlastnostiach.


 

Žiaci začali novú sezónu vysokou výhrou

žiaci: Cigeľ – Opatovce nad Nitrou  8:0  (5:0)

Góly: Svitok Adam 5, Hriň Milan 2, Suchánek Tomáš 1

Víťaznú premiéru na trénerskej lavičke zažil nový tréner našich žiakov Boris Jurenka. Hostia hrali len desiati, naši chlapci ovládli ihrisko po celý zápas, boli jednoznačne lepším tímom. Za zmienku ešte stojí fakt, že za Opatovce nastúpili dve dievčatá a za naše mužstvo jedno dievča Anetka Komová a dobre sa uviedli a ničím nezaostávali voči chlapcom. Možnosť hrať dostali všetci náhradníci, ktorí ešte vlani hrali v mužstve prípravky.

Ladce – Cigeľ  2:0  (0:0)

Vo štvrtom zápase tejto sezóny naši chlapci prehrali v Ladcoch, kde sa nám nedarí, kde sme ešte nevyhrali, jednoducho toto mužstvo nám nesedí. Naši spálili veľkú šancu na začiatku po rýchlom protiútoku Kamdema, nedokázal Kodaj zasunúť loptu do bránky. Potom mali šance aj domáci, ale proti našej dobre organizovanej obrane na čele s brankárom Gregorom sa nepresadili. Hostia v druhom polčase sa dostali z rýchleho protiútoku, po chybe obrancu a strelili prvý gól. Potom naši zatlačili domácich do defenzívy, ale bez gólového efektu v duchu hesla „buď-alebo“. V nadstavenom čase v poslednej minúte domáci zaklincovali svoje víťazstvo na 2:0. Niektorí naši hráči mali svoj „slabší deň“ a preto nám to hlavne v útočnej fáze škrípalo. Naši chlapci majú možnosť odčiniť si prehru v domácom zápase proti Chocholnej.


 

Dorastenci začali novú sezónu víťazne.

dorast: Cigeľ – Opatovce nad Nitrou   5:1   (1:1)

Góly:  Michalovič 3, Litwiak 2

Naši dorastenci pod vedením staro - nového trénera Zdena Vajcika začali veľmi dobre, keď výrazným výsledkom vyhrali proti svojim rovesníkom z Opatoviec. Prvý polčas sa hralo vyrovnane, hostia sa snažili o rýchle protiútoky. Hosťujúceho dobre chytajúceho brankára najviac zamestnával náš ostrostrelec Ľuboš Litwiak, ktorá pálil na bránku z každej možnej príležitosti. V druhom polčase sme ovládli hru a pridali aj góly. Hatrickom sa zaskvel Michalovič Matúš, ktorému hra išla a darilo sa mu strelecky. Chválime celé mužstvo za kolektívny a bojovný výkon.

Cigeľ – Myjava B  1:1  (0:1)  Gól: Tomáš Zaťko

Hostia začali sebavedomo a ich hra mala fazónu. Vypracovali si aj šance hlavne v prvom polčase, keď aj strelili gól, po tom čo našu obranu vyšachovali a brankár Gregor nemal šancu. Bol to futbalovo výborný zápas, naši ukázali svoju bojovnosť a vypracovali si tiež vyložené šance. Najväčšiu mal Denis Kodaj, keď išiel sám na brankára hostí, ale ten ukázal svoje kvality. Tie potvrdil aj pri priamom kope Madarásza, keď lopta smerovala do vinkla, ale brankár ju ešte stačil päsťou vytlačiť na rohový kop. V rušnom zápase rozhodca ukázal aj dve červené karty, jednu hosťujúcemu hráčovi a jednu nášmu stopérovi Andrejovi Mederovi, ktorý žiaľ v najbližšom zápase v Ladcoch nenastúpi. V druhom polčase naši chlapci prebrali iniciatívu a neustále pritláčali hostí k svojej bránke. Po úniku T. Zaťka a V. Ďuriša nastal pred bránkou hostí zmätok a T. Zaťko vyrovnal. Bola to zaslúžená remíza a diváci si určite prišli na svoje, keď oba celky predvádzali dobrý futbal. Aj emócie po zápase ochladli, hlavne na lavičke hostí, ale na výkony rozhodcov sa rozhodne nemôžu sťažovať, pretože tí rozhodovali nestranne – takto by to malo byť aj v ďalších zápasoch.


 

Horovce – Cigeľ  1:3    (1:3)           Góly: Kodaj 2, vlastný

Ciglania povzbudení domácim víťazstvom 2:1 nad odvekým rivalom Malou Čausou začali veľmi dobre a strelecky disponovaný Denis Kodaj otvoril skóre už v druhej minúte. Kodaj hral tento zápas s veľkou chuťou a narobil domácej obrane veľa starostí, ktorá kopila chybu na chybu. Na 2:0 pre Cigeľ tiež strelil gól, keď zobral loptu domácemu stopérovi a zoči-voči brankárovi mu nedal šancu. Mohol streliť aj ďalšie góly, ale šťastena stála na strane domácich. Naši hrali veľmi dobre aj ako kolektív, nepúšťali domácich veľmi do šancí, ktorí sa počas celého zápasu nevzdávali, mali aj vyložené šance napr. ich útočník obišiel aj nášho gólmana Gregora ale netrafil prázdnu bránku. V našom mužstve sa objavili aj noví hráči – Sonnemann z Opatoviec nad Nitrou a do mužstva sa opäť vrátil Peter Bugár. Hra našich chlapcov mala „fazónu“ a s takýmto výkonom budeme ťažkým orieškom aj pre ostatné mužstvá v 5. lige Sever. Dobrý výkon treba potvrdiť hneď s nastávajúcim súperom, na našom štadióne privítame favorita súťaže Myjavu B, ktorá určite preverí naše schopnosti. Takže Cigeľ do toho!


 

Začali sa majstrovské futbalové zápasy ročníka 2015/2016

Cigeľ – Malá Čausa 2:1  (2:1)           Góly: Madarász, T. Zaťko

Derby stretnutím začali naši futbalisti písať ďalšiu históriu ciglianskeho futbalu. Súperom im bol veľmi zdatný a odveký rival z Malej Čause. Na ihrisku sa objavili až traja naši noví hráči Andrej Medera, Andrej Belanec a Denis Kodaj, ktorí výborne zapadli do kolektívu. Na prvý zápas, ktorý sa hral za veľmi teplého počasia prišlo do 200 divákov, ktorí videli zaujímavý duel. Naši boli v prvom polčase lepším mužstvom a vypracovali si viac vyložených šancí. Hostí ako prvý „načal“ náš ostrostrelec Marek Madarász, ktorý po rozohratí trestného kopu svojou „delovkou“ nedal šancu inak veľmi dobre chytajúcemu hosťujúcemu brankárovi. Druhý gól pridal po peknej ukážkovej akcii z pravej strany Tomáš Zaťko. Druhý polčas sa viac osmeľovali aj hostia, ale ich snaha väčšinou končila na šestnástke. Veľkú šancu nevyužili, keď sa hosťujúci hráč rútil sám na brankára Gregora, ale neuspel. Toto bol moment, keď sa hostia mohli pokúsiť o zvrat v stretnutí. Rušná bola 83. minúta, keď hosťujúca obrana v šestnástke faulovala. Loptu si na značku pokutového kopu postavila naša „čierna perla“ Kamdem. Gabriel vysoko prestrelil bránku. Mohlo byť definitívne rozhodnuté, ale do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo, hostia už na záverečný tlak nemali síl, ale za to fanúšikovia si neodpustili poznámky na rozhodcu, ale tie mali adresovať svojim hráčom. Domáci si za snahu a šance nepremenené v prvom polčase zaslúžili vyhrať. Držíme chlapcom palce aj v ďalších náročných stretnutiach.


 

31.5.2015              Cigeľ – Horovce  1:0     (1:0)        Gól: Kamdem

Po neúspešných troch predchádzajúcich zápasoch prišiel víťazný výsledok s Horovcami, proti ktorým sa našim futbalistom neveľmi darí. Stále hráme v oslabenej zostave, čo sa prejavuje v hernej kvalite. Akoby z našich chlapcov vyprchala aktivita, ctižiadosť a snaha podať čo najkvalitnejší herný prejav. Aj asi dvesto fanúšikov bolo zvedavých na náš výkon. Hrali sme síce oveľa lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch, ale nebolo to ešte to „pravé orechové“.

 

7.6.2015                Prečín – Cigeľ 3:0   (0:0)

V predposlednom kole 5. ligy Sever sa stretli dve partizánske mužstvá so svojou dlhoročnou tradíciou. Naši chlapci držali nerozhodný stav aj na začiatku druhého polčasu ale potom začal „úradovať“ hlavný rozhodca a vylúčil za rečnenie Štefana Zaťka. Tlak rozhodcu bol evidentný, domáci si týmto výsledkom zabezpečili postup do IV. ligy. Blahoželáme im a nech sa im vo vyššej súťaži darí.


 

Trenčianska Turná – Cigeľ  5:0  (1:0)                         24.5.2015 – 5. liga Sever

So zmiešanými pocitmi sme odchádzali k súperovi na tento majstrovský zápas. Nie dobrá psychická pohoda momentálne vládne v našom mužstve. Do konca tejto sezóny nám treba odohrať ešte tri zápasy so silnými mužstvami. V prvom rade je potrebné zlepšiť tréningovú morálku, povzbudiť mužstvo, veď predsa nezabudli hrať futbal, len prežívame krízu, pod ktorú sa podpísalo viac faktorov, o ktorých vieme a riešime ich. Do novej sezóny 2015/2016 určite mužstvo stabilizujeme a dôležité je, že chcú byť nápomocní predovšetkým hráči a tiež celý realizačný tím. Pár slov k samotnému zápasu: Domáci v prvom polčase vyvíjali tlak na našu bránku a niekoľkokrát sa zaskvel náš brankár Gregor, ktorý im zneškodnil aj zopár tutoviek. Našim sa nedarilo vo všetkých činnostiach, boli pomalší a domáci hráči nás ľahko oberali o loptu. Pár zábleskov sme mali ale žiaľ nedotiahli sme ich do konca. Polčas skončil 1:0 a verili sme, že príde k obratu, keď tréner poslal na ihrisko mladého Litwiaka a Svitka, ale ani to nepomohlo našim a inkasovali sme ďalšie góly, dva z jedenástky, jeden po prísnom verdikte hlavného rozhodcu. Domáci hrali s chuťou, ovládli ihrisko, ohrozovali našu dezorientovanú obranu a nepremenili ďalšie šance. Keď sa nedarí, tak sa nedarí, chlapci hore hlavy, ideme ďalej!

žiaci: Cigeľ – Malinová  1:3

Žiaci pod vedením trénerov Jozefa Svitka a Ľuboslava Krauska hrajú kombinačne veľmi dobre aj keď prehrávajú ale do budúcna je to devíza, ktorá je k nezaplateniu.


 

Futbalové výsledky 26. kola V. ligy Sever dospelých, dorastencov a žiakov

Cigeľ – Podolie   1:2   (1:1)   Gól: František Oboňa

Zostupom ohrozené Podolie prišlo do Cigľa s odhodlaním zobrať domácim aspoň bod. Nakoniec sa im s veľkým šťastím podarilo odviesť tri body. Naši chlapci si za to môžu sami, keďže v priebehu zápasu nepremenili najmenej päť tutoviek. Hostia boli pod neustálym tlakom a z niekoľko mála ojedinelých protiútokov dva premenili a vystavili domácim vysvedčenie z efektivity. Naši chlapci momentálne nehrajú v hernej pohode aj z dôvodu množstva zranení a celkovej nie dobrej situácii v mužstve ako kolektíve. Potrebujeme dohrať súťaž a stabilizovať kolektív a motivovať do budúcej sezóny.

dorast: Tužina – Cigeľ  2:6  (2:0)  Góly: Litwiak 5, Michalovič

Dokonalý obrat sa podaril našim chlapcom v Tužine, keď v prvom polčase prehrávali 2:0. Piatimi gólmi sa blysol náš najlepší hráč Litwiak, ktorý nastúpil po zranení.

žiaci: Nedožery – Brezany – Cigeľ   6:0

Po hernej stránke naši chlapci nesklamali, ale proti výškovej prevahe domácich nemali šancu na dosiahnutie lepšieho výsledku.


 

žiaci: Cigeľ – Ráztočno   1:5    (0:4)

Proti výškovej prevahe hosťujúcich hráčov, nemali naši „šťuplíci“ veľkú šancu na prijateľný výsledok, ale za bojovnosť a techniku im patrí poďakovanie.

Veľké Uherce – Cigeľ   7:0   (3:0)

Naši futbalisti  utrpeli vysokú prehru s jednoznačne lepším súperom. Veľká maródka a zranenie prenasledujú v poslednom čase naše mužstvo. Ako keby toho nebolo dosť aj v tomto zápase vyniesli na nosidlách nášho brankára Dalibora Čertíka, ktorý sa musel podrobiť operácii kolena. Budeme radi, ak túto sezónu dohráme a čakáme na jej koniec, pretože v histórii sme nezaznamenali taký lazaret našich futbalistov. V zápase dostali šancu hráči, ktorí už dlhšie nehrali a zatiaľ „nezapadli“ do mužstva. Sympatické je, že chlapci aj za takejto situácie bojovali, snažili sa ale proti rozbehnutému súperovi to nestačilo. 


 

dorast: Cigeľ – Ráztočno  3:1   (2:0)        Góly: Šiplák, Svitok D., Struhár F.

Naši dorastenci síce vyhrali ale utrpeli víťazstvo. Stále trpíme na nedostatok hráčov a hráme bez trénera. Dorastenci musia absolvovať tréningy, pretože bez tréningu sa majstrovské zápasy hrať nedajú.

 

Malá Čausa – Cigeľ   2:1    (2:1)           Gól: Jozef Halaška

Na „horúcej“ maločausanskej pôde sa vždy našim futbalistom hrá ťažko. Hneď v úvode zápasu nás domáci zatlačili pred bránu vynikajúceho brankára Gregora, ktorý sa počas zápasu vyznamenal bravúrnymi zásahmi, ktorými likvidoval domáce šance. Naši zmrazili domácich úvodným gólom nášho kapitána Halašku a viedli sme 1:0. Potom obrovskú šancu zahodil Mjartan Š., ktorý sa rútil sám na domáceho brankára, ale ten jeho fintu zneškodnil. Škoda, bol to možno rozhodujúci moment zápasu. V druhom polčase sa aj rozhodca pridal k domácemu mužstvu vymýšľaním si trestných kopov pred šestnástkou. Určite sa nevyznamenal v 85. minúte, keď bol v šestnástke jasne faulovaný Š. Mjartan. Jeho píšťalka zostala nemá a pevne veríme, že túto skutočnosť si všimol prítomný delegát. Niet pochýb, že domáci boli lepší, ale o zápase rozhodujú góly, šťastie a v tomto zápase aj sympatie rozhodcu k domácemu mužstvu. Žiaľ, ale my ideme ďalej.


 

žiaci: Sebedražie – Cigeľ  2:0  (0:0)

Malé futbalové derby, lepšie zvládli domáci, aj keď futbalovejší boli naši chlapci. Určite mali loptu viac na svojich kopačkách, ale snažili sa útoky zakladať stredom ihriska, ktorí zbytočne prehusťovali a strácali loptu. Chýbala nám hra cez krídla. Nechýbali ale chlapci hrajúci za Prievidzu, ktorí tentokrát nezabránili prehre, ktorú sme si nezaslúžili. Slabší deň mal náš brankár, ktorý nás pri góloch nepodržal.

dorast: Malá Čausa – Cigeľ  4:1   (1:1)  Gól: Litwiak

Hralo sa na ihrisku vo Veľkej Čausi. Naši sa horko-ťažko pozbierali jedenásti a v priebehu hry musel pre zranenie opustiť ihrisko náš najlepší hráč Litwiak, takže sme hrali desiati. Je nezodpovedné od niektorých chlapcov, že bez ospravedlnenia neprídu ani na tréning ani na zápas. Pokiaľ to bude takto pokračovať, dôjde k rozpadu dorasteneckého mužstva, čo bude na škodu, pretože väčšina hráčov chce hrať, ale futbal hrajú jedenásti a viacerí. Ľahko je niečo zbúrať, ťažko postaviť.

Dolné Vestenice – Cigeľ  1:1  (1:1)      Gól: Kamdem

Našim chlapcom tento zápas po futbalovej a bojovnej stránke nevyšiel. Prvý polčas úplne vypustili a až v druhom si vypracovali sľubné akcie, ktoré nedotiahli do víťazného konca. Trápili sme sa s posledným mužstvom tabuľky, ich hráči hrali sympatický futbal a bojovali akoby hrali o prvú priečku v tabuľke. V tomto zápase sme sa báli vniknúť do šestnástky a nebolo hráča, ktorý by zobral zodpovednosť na seba. Domáci aj keď sú beznádejne poslední ukázali, že vedia hrať futbal, ale našim sa už tradične proti dolnovesteničanom nedarí, keď sme s nimi remizovali na jeseň doma a teraz tiež. Čakajú nás ťažké zápasy, v piatok 8.mája v Malej Čause  - dohrávaný zápas a v nedeľu vo Veľkých Uherciach. Chlapcom držíme palce a ďakujeme im vopred za pekné športové vystúpenie.

 

Dve víťazstvá, jedna prehra

Tri víkendové zápasy odohrali naše futbalové mužstvá s nasledovnými výsledkami:

žiaci: Cigeľ – Koš  1:0  (0:0)                             Gól: Svitok

Naši chlapci boli futbalovejší, po celý zápas tlačili,  avšak najväčšou prekážkou bol hosťujúci brankár, ktorý poľahky chytal strely, ktoré išli do priestoru bránky. Domáci hrali výborne kombinačne a mali prevahu, ktorú nedokázali využiť.

dorast: Zemianske Kostoľany – Cigeľ  2:1

Opäť naši chlapci hrali len deviati a pritom dosiahli prijateľný výsledok, aj keď bez bodového zisku.

Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom  3:1   (1:0)

Góly: Valach, Orság, Kamdem z 11 m

Derby zápas prilákal asi 300 divákov, ktorí videli zaujímavý duel. Viac z hry mali domáci, ktorí si vypracovali aj dve tutovky v prvom polčase na strelenie gólu, ale ich nevyužili. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, v závere polčasu boli lepší hostia, ktorí strelili vyrovnávajúci gól a takto išli aj do kabín. Druhý polčas mal tiež svoj náboj, šance sa vyskytli na oboch stranách. Na 2:1 pre domácich dal bývalý hráč Lehoty pod Vtáčnikom Juraj Orság krásnou hlavičkou, po ktorej prišlo k malej potyčke s bývalými spoluhráčmi. V závere zápasu hostia faulovali v šestnástke Madarásza a naša „čierna perla“ Kamdem bezpečne pokutový kop premenil.


 

Program podpory talentovaných hráčov SFZ

V zmysle programu podpory talentovaných hráčov SFZ, TMK Oblfz Prievidza pripravuje prípravný zraz vybraných hráčov v kategóriách U-12, U-13, U-14 na deň 28.4.2015 o 16.15 hod. na futbalovom štadióne FK Junior Kanianka. V kategórii U-13 sú nominovaní aj naši talentovaní futbalisti Adam Svitok a Filip Maťo. Držíme chlapcom palce, aby to dotiahli čo najvyššie a reprezentovali našu obec Cigeľ.


 

Ladce – Cigeľ  2:0    (1:0)

Naši odohrali aj napriek prehre, veľmi dobrý zápas proti vyspelému mužstvu domácich. Opäť sme doplatili na nepremenené šance, najväčšiu spálil Stanislav Valach. Hral sa obojstranne výborný futbal, oba góly sme dostali zo štandardných situácií, ktoré naša obrana nezvládla. Treba sa koncentrovať na ďalšie dôležité zápasy, jeden z tých najťažších našich chlapcov čaká už túto nedeľu 26.4.2015 v derby zápase so susednou Lehotou pod Vtáčnikom.

dorast: Horná Nitra B – Cigeľ   10:1  (6:0)

Už v sobotu naši dorastenci cestovali do Handlovej, kde sa odohral súboj s prvým mužstvom v tabuľke. Hneď v úvode zápasu musel odstúpiť náš najlepší hráč Ľuboš Litwiak a tak celý zápas sme hrali desiati.

žiaci: Kľačno – Cigeľ  (1:0)

V smolnom zápase naši chlapci prehrali, aj keď si vypracovali množstvo šancí, ale tentokrát stála „šťastena“ na strane domácich.


 

Cigeľ – Stará Turá   3:0   (1:0)

Góly: Madarász, Kamdem, Valach

Presvedčivé víťazstvo našich chlapcov, ktorí v tomto zápase zabojovali. Hostia svojim sympatickým vystúpením určite nesklamali svojich neúnavných fanúšikov, ktorí neustálym bubnovaním hnali a burcovali  do útokov. Hostia niekoľko krát pohrozili z rýchlych protiútokov, ktoré nebezpečne zakončovali. Naša „čierna perla“ Gabriel opäť strelil gól a prvým gólom sa zaskvel aj naša posila, šikovný Stanislav Valach. Hostí načal gólom vo vynikajúcej forme hrajúci Madarász, ktorý svojimi technickým kúskami spolu so Štefanom Zaťkom privádzajú do varu  našich vďačných fanúšikov. Len tak ďalej chlapci!

dorast: Liešťany – Cigeľ  4:3        Góly: Litwiak Ľuboš 3

Prvý zápas jarnej časti našim dorastencom nevyšiel, ale výkonom určite nesklamali. Pomery v dorasteneckom mužstve nie sú najlepšie, chýba tréner, ktorého nahradil predseda TJ Igor Svitok, určite by sme boli neradi, keby sa dorast rozpadol, pretože aj bratia Češi hovoria „bouračka to je hračka, ale stavění to je trápení.“

žiaci: Cigeľ – Opatovce nad Nitrou   4:2    (2:1)

Góly: Borko 2, M. Lajtman, L. Čertík

Do jarnej časti súťaže naši žiaci vkročili víťazstvom, ktoré bolo plne zaslúžené. Po celý zápas mali prevahu, ktorú zúročili štyrmi gólmi, veľa sľubných akcií žiaľ nezakončili.


 

Cigeľ – Zemianske Kostoľany   0:0

Okresné derby stretnutie prilákalo na cigliansky štadión viac ako 200 divákov aj napriek tomu, že ani počasie nebolo ideálne. Hostia posilnení novým skúseným trénerom Viliamom Ilkom a niektorými hráčmi od začiatku naznačovali, že to nebude ľahký zápas. Hral sa takticky obranný zápas, tréneri vsadili na istotu a zabezpečili predovšetkým obranu. Najväčšiu šancu mal v prvom polčase Š. Mjartan, ktorého strela z uhla sa nedostala do prázdnej bránky. Domáci sa nedokázali presadiť cez dobre organizovanú obranu hostí. A tak útoky končili zväčša v šestnástke. Hostia veľmi nevyliezali z obrany, ich zámerom bolo získať bod a to sa im aj podarilo. Domáci zaznamenali siedmu remízu, čo je zatiaľ najviac v aktuálnej tabuľke piatej ligy. V zápase po prvýkrát na 15 minút nastúpil Stanislav Valach, ktorý ukázal, že môže byť posilou pre naše futbalové mužstvo Partizán Cigeľ. Želáme mu veľa úspechov.


 

Uhrovec – Cigeľ  1:1  (1:1)                             Gól: Š. Mjartan

Na horúcej uhroveckej pôde to naši chlapci nemali vôbec ľahké. Hneď od prvých minút sa hral zdravo agresívny futbal s okamžitým napádaním hráča, ktorý bol pri lopte. Prvý gól sme však strelili my po centri Kamdema pred bránu domácich, kde loptu doťukol Š. Mjartan. Domáci mali nebezpečné protiútoky a z jedného takého strelili gól po chybe našej obrany. V našej bránke sa po dlhšej prestávke objavil Dalibor Čertík, ktorý s kľudom „angličana“  riešil ošemetné situácie pred svojou bránkou, organizoval, povzbudzoval našich hráčov a bol oporou nášho mužstva. Po prvýkrát za mužstvo dospelých nastúpil náš talentovaný „ostaršený“ dorastenec Ľuboš Litwiak, ktorému len málo chýbalo k brejku na samotného brankára. Spolu s Marekom Svitkom podali sympatický výkon, aj keď boli na ihrisku len krátku chvíľu. Sme radi, že tréner Oršula postupne zapracováva a dáva šancu mladým futbalistom. Veríme, že túto šancu využijú, čím prispejú k tomu, že futbal v Cigli sa nemusí báť o svoju budúcnosť.


 

Cigeľ – Streženice  3:0  (1:0)

Góly: Kamdem, Š. Mjartan, Katrena

Aj keď Ciglania vyhrali rozdielom triedy, na ihrisku to tak nevyzeralo, hlavne v prvom polčase, hostia zopárkrát nebezpečne útočili. Skóre otvoril všadeprítomný Kamdem, ktorý sa snažil pohybom zmiasť obranu hostí. Fanúšikovia videli ešte po jednom góle na oboch stranách, ktoré neboli uznané pre ofsajd. V druhom polčase po druhej žltej karte musel opustiť trávnik hosťujúci hráč, čím značne oslabil mužstvo. Naši chlapci prevzali iniciatívu a upokojujúci druhý gól strelil Š. Mjartan po samostatnom úniku a strele od tyčky do brány. Tretí gól strelil náš neúnavný záložník Miro Katrena a definitívne pochoval nádeje hostí. Domáce mužstvo viedol Marcel Černák, ktorý zastúpil trénera Mira Oršulu, ktorý sa podrobil operácii kolena. Želáme mu rýchle uzdravenie a skorý návrat na trénerskú lavičku. Chlapcom ďakujeme za bojovný výkon proti nepríjemnému súperovi z okresu Púchov, ktorý určite potrápi nejedno mužstvo z hornej časti tabuľky.


 

Jarná časť futbalovej piatej ligy začala

Bošany – Cigeľ  4:3    (1:2)        Góly: M. Kurinec, Kamdem, Š. Zaťko

Po prvýkrát v histórii sa naši futbalisti predstavili v neďalekých Bošanoch okres Partizánske. Bošianske ihrisko pripomínalo „letisko“ pre jeho veľkú rozlohu. Hneď v prvej minúte sme inkasovali gól z prvého útoku domácich po nedorozumení našich stoperov. Odpovedali sme v 4. minúte, keď zrazená strela Michala Kurinca skončila v sieti. Po prvýkrát za našu obec hral „čierny“ futbalista až z ďalekého Kamerunu Gabriel Kamdem a uviedol sa peknou technickou strelou, ktorá skončila v sieti prekvapeného domáceho brankára a viedli sme 2:1. Inak Kamdem patril medzi našich najaktívnejších hráčov.

Obranná hra našich futbalistov bola v tomto zápase slabšia, na čo sme doplatili v druhom polčase, v ktorom boli domáci aktívnejší a viac ohrozovali našu bránu, hlavne po ľavej strane  našej obrany. Inkasovali sme ďalšie tri góly, jeden z prísnej jedenástky, po nastrelení nášho hráča z metra do ruky, ale to neznižuje domáce víťazstvo. Naši chlapci v premiešanej zostave sa snažili, ale v sobotu „len“ snaha nestačila, aj keď v závere vyvinuli tlak na domácu bránku, ale zastavil nás rozhodca, keď zápas ukončil, ale nikto nevedel v ktorej minúte, lebo domáci „šachovali“ s ukazovateľom skóre a časomiery. Chlapcom držíme palce v prvom jarnom domácom zápase proti Streženiciam okres Púchov. 


 

Cigeľ - Ladce   0:1  (0:0)                      16.11.2014

Dohrávané 7. kolo piatej futbalovej ligy sa hralo za daždivého počasia a odzrkadlilo sa aj v návštevnosti. Celý prvý polčas pršalo a bolo veterno. V prvom polčase naši futbalisti vytvárali tlak na súperovu bránku, ale bez efektu. Najväčšiu šancu spálil Bugár, keď kombináciou so Š. Mjartanom vyšachovali obranu hostí avšak bravúrne zasiahol hosťujúci brankár. V druhom polčase hostia z ojedinelého protiútoku strelili jediný, ale víťazný gól. Domáci zo záverečného tlaku už nevyťažili nič a tak zaknihovali tretiu prehru v jesennej časti. V tabuľke sme klesli na piate miesto, ale je to pekné umiestnenie a ďakujeme našim chlapcom za futbal, ktorý produkovali počas jesennej časti tejto súťaže.


 

Myjava „B“ – Cigeľ   6:0   (2:0)

Po prvý krát v histórii sa odohral zápas na „myjavských kopaniciach“ v areáli prvoligovej Myjavy na umelej tráve medzi Cigľom a hráčmi rezervy tohto rázovitého okresného mesta. Naši naďalej oslabení o štyroch hráčov základnej zostavy, bez náhradníkov (okrem dorastenca Svitka) boli v tomto zápase len štatistami a domáci im nedovolili takmer nič. Nepodarilo sa nám dať ani čestný gól, jedinú šancu na to mal Š. Mjartan, ale jeho hlavička len tesne minula domácu bránku. Naši hrali pod neustálym tlakom pohyblivých domácich hráčov, ktorí hrali na istotu a góly, ktoré sme dostali boli vyvrcholením ich premyslených útočných akcií. Tentoraz sme zaslúžene prehrali s veľkým favoritom na postup z našej do vyššej súťaže, treba uznať, že doteraz sme s lepším mužstvom nehrali. Posledný dohrávkový zápas hráme v nedeľu 16.11.2014 s Ladcami a veríme, že naši chlapci odčinia, túto druhú doteraz najvyššiu prehru v súťažiach riadených Západoslovenským futbalovým zväzom.

 

Cigeľ – Prečín  0:0

V súboji o prvé miesto v tabuľke videli diváci zaujímavý ale bezgólový futbal. Zápas sa odohrával medzi šestnástkami a preto si brankári udržali čisté konto. Hoci domáci Marek Madarász tvrdou strelou po priamom kope opečiatkoval brvno, ale lopta neskončila v sieti. Hostia mali optickú prevahu, hlavne v druhom polčase boli proti oslabeným domácim čoraz smelší, ale gólovú šancu si nevypracovali. Spokojní s remízou boli domáci aj hostia.


 

Horovce - Cigeľ  1:0    (0:0)

Až v dvanástom kole našli naši futbalisti premožiteľa, keď ich tak ako rok predtým porazili doma Horovčania. Zápas by sa bol určite vyvíjal inak, keby v 4. minúte Lučan premenil veľkú šancu, keď sa po chybe domáceho obrancu sám rútil na brankára, ale nedal. Naši prišli k súperovi viac brániť, pretože nám chýbali traja hráči zo základnej zostavy. Zápas mal svoju kvalitu a útoky domácich boli čoraz nebezpečnejšie. Opäť výborne zachytal brankár Gregor, ktorý hlavne v druhom polčase zabránil svojimi zákrokmi gólom. Inkasovali sme z pokutového kopu, no na druhej strane rozhodca odpustil domácim jedenástku za jasnú ruku obrancu v šestnástke. Budúci víkend očakávame zaujímavý duel, v ktorom privítame Prečín a bude to zápas o prvé miesto v tabuľke.

dorast: Cigeľ - Liešťany   9:1

Góly: Litwiak 7, Struhár, Michalovič

Opäť sa zaskvel najlepší strelec súťaže Ľuboš Litwiak, čiernou škvrnou bolo vylúčenie nášho Struhára.

žiaci: Tužina - Cigeľ   2:0


 

Majstrovské zápasy víkend 18. a 19. októbra 2014

Tento víkend bol opäť pre naše mužstvá priaznivý, pretože svoje zápasy vyhrali a urobili fanúšikom futbalu radosť.

žiaci: Cigeľ – Hradec   4:1   (2:0)

Góly: Borko 2, 1 z 11m, Michalec, Maťo

Naši žiaci sa presadili oproti výškovej presile súpera a nevyužili množstvo ďalších šancí, ktoré si vytvorili po pekných kombinačných akciách. Slabým článkom tohto zápasu bol mladý rozhodca, ktorý dokázal naštvať svojimi verdiktami resp. svojou nečinnosťou oba tábory.

dorast: Tužina – Cigeľ   2:3  (1:0)

Góly: Litwiak 2, Balogh

Naši na tento zápas nastúpili len desiati, čo je veľká nezodpovednosť tých, ktorí neprišli. Zápas sa hral už v sobotu za pekného počasia. Naši aj desiati dokázali otočiť výsledok z prvého polčasu a opäť vďaka rýchlonohému Litwiakovi, ktorý robil domácej obrane „vetry“.

Cigeľ – Trenčianska Turná  1:0    (1:0)

Gól: T. Zaťko

Už štrnásť zápasov za sebou naši futbalisti neprehrali a vyšvihli sa v tabuľke 5. ligy na historické prvé miesto. Zápas sa pre našich začal vyvíjať nepriaznivo, lebo dvaja naši nedoliečení hráči Š. Zaťko a Halaška nastúpili na tento zápas, ale obaja museli už v prvom polčase pre zranenia opustiť ihrisko. Opustiť ihrisko musel v 44. minúte aj Bugár, ktorý si vymieňal názory s rozhodcom a ten ho poslal do šatne. Po tomto incidente sme zaútočili a strelili víťazný gól T. Zaťkom. V druhom polčase oslabení sa naši hráči sústredili na obranu a udržanie výsledku. Po preskupení niektorých hráčov sa nám to aj podarilo a pod taktovkou brankára Gregora a obrancu Orsága sme zápas dotiahli do víťazného konca. Najbližšie nás čaká ťažký duel v Horovciach a dúfame, že zranení hráči sa nám uzdravia.


 

Podolie - Cigeľ    1:2   (0:2)

Góly: T. Zaťko, Bugár

Oslabení o dvoch hráčov, zraneného Csergeho a Š. Zaťka, pricestovali naši futbalisti do Podolia okres Nové Mesto nad Váhom s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok, čo sa im aj podarilo. Nepremenené šance boli na obidvoch stranách, taktiež nepresnosti v prihrávkach resp. finálnych zakončeniach. Naši chlapci podali štandardný výkon, ktorý im stačil na víťazstvo proti nevýrazným domácim hráčom. Pochváliť treba nestárnuceho Bugára, ktorý perfektne v šestnástke spracoval prihrávku a umiestnenou strelou nedal šancu výbornému domácemu brankárovi. Bojovný výkon podal neúnavný Kurinec, ale chválime všetkých našich hráčov, ktorí nenašli premožiteľa ani v desiatom zápase v rade za sebou. V nedeľu 19.októbra nás doma čaká Trenčianska Turná.

dorast: Cigeľ - Ráztočno : zápas sa neodohral, pretože hostia nepricestovali

žiaci: Malinová - Cigeľ 2:0


 

Cigeľ - Veľké Uherce   1:0   (1:0)   Gól: Lučan

Cigľania privítali v nedeľu obávané mužstvo z Veľkých Uheriec známe tým, že v každej sezóne sa v tabuľke pohybujú v jej hornej časti. Prišli spolu so svojimi neúnavnými povzbuďovateľmi, ktorí počas celého zápasu "hnali" svojich hráčov dopredu. Každé mužstvo chce získať náš "skalp", pretože sme doposiaľ v jesennej časti súťaže ešte neprehrali ani jeden zápas. Prvý polčas hrali svižnejšie domáci, keď nepremenil šance T. Zaťko a Bugár, ale náš najlepší strelec Lučan zabezpečil vedenie v 24.minúte, keď sa najlepšie zorientoval a strelou z otočky strelil gól. Veľkú šancu nevyužili aj hostia, keď ich útočník sám pred brankárom netrafil loptu. V druhom polčase sa hostia púšťali stále viac a viac do protiútokov a mali i viac z hry, ale šance si nevytvárali. Konštatujeme, že po deviatom kole domáci nezaznamenali prehru, v tabuľke sú na druhom mieste a pomyselnej okresnej tabuľke tretie najlepšie mužstvo po Prievidzi a Kanianke, čo história doteraz nezaznamenala.

dorast: Malá Čausa - Cigeľ  8:2   (5:1)   Góly: Ľ. Litwiak 2

Nečakane vysokú prehru zaznamenali naši dorastenci počas víkendu na ihrisku vo Veľkej Čausi, kde sa tento duel odohrával. Nehrali sme koncentrovane a hneď v úvode sme inkasovali štyri rýchle góly. Zdá sa, že naši dorastenci sú na tom slabo po fyzickej stránke, čo bolo vidieť na ich pohybe, ťažkej koordinácii a chuti hrať futbal.

žiaci: Cigeľ - Nedožery-Brezany  2:1  (0:0)   Góly: M. Lajtman, A. Koryťák

Veľmi vyrovnaný zápas a dramatický až do jeho záveru. Odpor hostí, ktorí mali výškovú prevahu zlomili v druhej časti druhého polčasu priamym kopom Lajtmana a víťazstvo spečatil hneď na to Koryťák. Hostia znížili v posledných sekundách druhého polčasu.


 

Cigeľ - Dolné Vestenice   1:1    (1:0)          Gól: M. Kurinec

Po prvý krát vo futbalovej histórii sa stretli tieto mužstvá v majstrovskom futbalovom zápase a zaknihovali remízu. V 70.rokoch 20.storočia naši futbalisti hrali proti "B" mužstvu Dolných Vesteníc. Každý zápas je iný a mohli sme sa presvedčiť o tejto pravde aj v tomto zápase. Tabuľkové postavenie hovorilo jasne v prospech domácich, ale hostia prišli s umnou taktikou, ktorá na domácich platila. Hostia so šťastím neinkasovali v prvom polčase viac gólov, dokonca domáci nepremenili Lučanom ani pokutový kop za faul v šestnástke na Mjartana. Zápas ovplyvnilo aj zranenie Csergeho, ktorý musel ihrisko opustiť už v 2.minúte. Ak by sme mali zhrnúť tento zápas, tak prvý polčas patril jednoznačne domácim a v druhom boli o niečo lepší hostia, takže remíza je spravodlivá.

 

dorast: Cigeľ - Zemianske Kostoľany  10:2

Gólostroj našich dorastencov v tomto zápase zabezpečil opäť Ľ. Litwiak. Domáci nastúpili len desiati, ale aj v oslabení boli mimoriadne úspešní vo vytváraní si šancí a ich premieňaní. Hostia nehrali až tak zle, ako ukazuje výsledok, ale totálne sklamali, keďže nevedeli dať gól ani z vyložených šancí. Výborne zachytal aj náš brankár A. Krausko, ktorý si zaslúži absolutórium.

 

žiaci: Ráztočno - Cigeľ    3:1

Gól: L. Čertík


 

Lehota pod Vtáčnikom - Cigeľ   0:0

Dlhoočakávaný duel - derby zápas dvoch susedných obcí prilákal na štadión viac ako 300 fanúšikov. Títo žiaľ nevideli ani jeden gól, ale videli kvalitné futbalové stretnutie, ktorému nechýbali gólové šance a vzruch na oboch stranách. Živšie začali domáci, ktorí si vytvorili prvé šance, ktoré brankár Gregor zlikvidoval. Neskôr sa osmelili aj hostia, ale tiež neboli úspešní. Najväčšie šance spálili T. Zaťko, M. Katrena, mladý M. Kurinec a Š. Mjartan. Na oboch stranách sa kopalo viac rohových kopov, priamych kopov, ktoré zaváňali strelením gólov. Nakoniec obe strany boli spokojné s jedným bodom a remíza v tomto stretnutí bola spravodlivá. Naši chlapci v doterajších zápasoch po 7.kole sú stále bez prehry, dostali sme len tri góly a čaká nás ťažký zápas doma 28.9.2014 proti Dolným Vesteniciam.


 

Naše mužstvá zatiaľ v majstrovských súťažiach ročníka 2014/2015 neprehrali

Stará Turá - Cigeľ    1:1      (0:0)

Gól: T. Zaťko

Prví pohrozili domáci, keď na začiatku zápasu nepremenili čistú gólovú šancu. Nášho chorého brankára Gregora tento krát nahradil všestranný hráč Madarász, ktorý s kľudom angličana riešil ošemetné situácie, ktorých bolo ale zo strany domácich veľmi málo. Naši chlapci mali vývoj zápasu pod kontrolou, hru našich dirigoval nestárnuci Bugár, ktorý nádhernou uličkou vysunul T. Zaťka a ten strelil náš gól. Naši chlapci si vypracovali ešte niekoľko šancí, ale ich nepremenili, najväčšiu mal Bugár, ale trafil len spojnicu bránky. Podľa priebehu zápasu domáci môžu byť radi, že získali jeden bod.

žiaci: Cigeľ - Kľačno  3:0  (1:0)

Góly: A. Svitok, M. Lajtman, A. Kršiak

Veľa nepremenených šancí našich chlapcov videli skalní fanúšikovia, väčšinou rodinní príslušníci futbalistov. Snažili sa aj hostia, ale náš brankár mal málo práce, pretože ich akcie končili pred našou šestnástkou, kde dominoval M. Lajtman. Tréneri vystriedali všetkých hráčov, dostali možnosť aj náhradníci.


 

Druhý víkend za sebou všetky naše mužstvá víťazne

Cigeľ - Malá Čausa   2:0   (1:0)

Góly: V. Lučan, Š. Zaťko

Víťazné ťaženie všetkých našich mužstiev pokračuje, keď víkendové zápasy vyhrali a žiaci dokonca u súpera. Zápas dospelých si prišlo pozrieť 300 divákov, veď hralo sa derby stretnutie veľmi vyrovnaných rivalov. Naši začali hrať bez rešpektu a v prvom polčase po dvoch nepremenených šanciach dal náš prvý gól Lučan hlavou po kope z rohu. Náš excelentný strelec si vždy vie nájsť najlepší výber miesta a dokáže skórovať. Hostia hrali kombinačne dobre, ale len po našu šestnástku a nedokázali si počas zápasu vypracovať šance. Smola sa na nich nalepila aj keď kopali pokutový kop, ktorý exekútor strelil nad bránku. Naši opäť zahrali takticky veľmi dobre, pochváliť treba nestarnúceho Bugára a Štefan Zaťku, ktorý je vo vynikajúcej forme a dokázal to svojim gólom a zakončenou bombou do vinkla súperovej bránky. Tentokrát sa zápas odohral bez emócií nielen na ihrisku, ale aj v hľadisku a ojedinelé výkriky zanikli v dave domácich spokojných fanúšikov, ktorým nevadil ani náš nefungujúci ukazovateľ skóre.

dorast: Cigeľ - Tužina     4:1  (2:1)

Góly: Litwiak Ľubo 2, R. Ďurina, Ľ. Krausko

Naši hráči zaskočili hostí v začiatkoch polčasov, keď títo neboli ešte koncentrovaní na hru. Opäť dominovali Ľubo Litwiak, ktorého zrýchlenie je obdivuhodné. Snažili sa aj ostatní chlapci a po troch kolách nám patrí prvá priečka v tabuľke.

žiaci: Opatovce nad Nitrou - Cigeľ    0:2   (0:1)

Góly: Kršiak, L. Čertík

Zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí technicky, kombinačne a bojovnosťou predčili domáci tím.


 

Úspešný víkend – všetky naše mužstvá bodovali

Zemianske Kostoľany – Cigeľ  1:4  (1:3)

Góly: Lučan 2, Mjartan, Katrena

Všetky góly v tomto zápase dávali Cigľania aj ten do svojej bránky, keď Csergeho nešťastne odrazená lopta skončila v sieti hostí. Veľmi kvalitný výkon podali hostia, keď o svojom vysokom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Domácim dovolili hrať až v druhom polčase, ktorí už vypustili. Zápas, ktorý sa začal hneď od začiatku z ostra sa mohol vyvíjať úplne inak, keby náš brankár nezlikvidoval hneď v úvodných sekundách veľké šance domácich. Hneď z protiútoku strelil nádherný gól Mjartan do šibenice a potvrdilo sa to známe, nedáš-dostaneš. Potom už hru ovládli hostia, a tá mala „fazónu“, domácich držali na dištanc, vychádzali sme z pevnej obrany, útoky zakladali krajní obrancovia Š. Zaťko a Halaška. Neustále sme ohrozovali domácu bránku. Ozaj všetci naši hráči podali nadštandardný výkon, hrali disciplinovane a zodpovedne. Dospelí touto výhrou zakončili veľmi úspešný víkend, keď u hostí vyhrali aj dorastenci a v sobotu doma aj žiaci.

 

dorast: Ráztočno – Cigeľ 2:5  (1:4)

Góly: Ľ. Litwiak 3, Ľ. Krausko, M. Jakubis

Naši nastúpili len desiati, pretože niektorí chlapci mali povinnosti a niektorí z nepochopiteľných príčin na zápas neprišli. Aj napriek tomu naši bojovali aj oslabení a hru aj tentokrát režíroval Ľ. Litwiak, ktorý hneď v prvom polčase zaknihoval hetrik. Aj v tomto zápase všetci naši chlapci hrali veľmi dobre, kolektívne v duchu hesla: jeden za všetkých, všetci za jedného.

žiaci: Cigeľ – Sebedražie  2:0   (1:0)

Góly: A. Koryťák, A. Svitok

V derby zápase so susedmi to bol obojstranne dobrý zápas, v ktorom mali domáci viac šancí, ktoré dokázali na rozdiel od hostí aj premeniť. Domáci mali navrch v kombinačnej hre, ktorou sa poľahky dostávali pred bránku súpera.


 

Tesné ale zaslúžené víťazstvo

Cigeľ - Uhrovec       1:0         (1:0)        Gól: Š. Mjartan

Po niekoľkých rokoch sa naši futbalisti stretli s mužstvom Uhrovca, ktoré postúpilo do 5. ligy. Vzájomná bilancia hovorila v prospech nás, keď doteraz sme dva zápasy vyhrali a dva remizovali. Ale vždy to boli tesné výsledky a veľmi vyrovnané a zaujímavé duely. A nebolo tomu ináč ani túto nedeľu. Početná futbalová návšteva, hlavne od súpera, sa tešila zo zápasu, v ktorom sa hneď od začiatku neľútostne bojovalo v osobných súbojoch a útoky sa prelínali z jednej strany na druhú. Miernu prevahu mali domáci, ktorí aj častejšie ohrozovali súperovu bránku aj keď k vyloženým šanciam v prvom polčase neprichádzalo. Náš jediný gól strelil hlavičkou Š. Mjartan, keď mu hlavou prihrával Lučan. Zápas bol zaujímavý až do úplného konca, keď sa hostia snažili vyrovnať, keď útočili v poslednej minúte aj ich brankárom, ktorý pribehol k našej bránke na rohový kop, ktorý dal bodku tomuto zápasu.

 

dorast: Cigeľ - Malá Čausa  2:0  (1:0)

Góly: R. Litwiak 2

Prvý zápas v novej futbalovej sezóne a očakávané aj keď ťažko sa rodiace víťazstvo domácich chlapcov. Naši prekvapili pomerne dobrou kombinačnou hrou, častými strelami Ľuba Litwiaka a dobrým zakončovaním strelecky disponovaným kapitánom mužstva Romanom Litwiakom. Štart do novej sezóny 2014/2015 bol úspešný, len tak ďalej chlapci.

 


 

Streženice - Cigeľ   1:1        (0:1)

Gól: T. Zaťko

V tomto dueli sa stretli dve mužstvá, ktoré ešte v histórii spolu nikdy nehrali. Domáci po celý zápas hrali bojovne, obetavo proti skúsenejším hosťom, ktorí mali počas celého zápasu miernu prevahu a vypracovali si viac gólových príležitostí, ktoré zneškodnil malý, ale mrštný brankár domácich. Cigľania viedli od 27.minúty až do 85.minúty, kedy domáci vyrovnali hlavou po peknej akcii. Naši chlapci nás nesklamali, aj keď sme v kútiku duše verili, že vyhráme, domáci svoje herné nedostatky vynahradili väčšou bojovnosťou. Z tohto pohľadu sa javí remíza ako spravodlivá, pretože hostia nedokázali premieňať šance, na rozdiel od predchádzajúceho domáceho zápasu s Bošanmi. Naši hráči musia počítať s tým, že každý zápas v tejto súťaži bude ťažký a teda z tohto pohľadu musia takto k nim pristupovať.


 

Do novej sezóny naši vykročili tou správnou nohou

Cigeľ - Bošany   4:0   (4:0)                    Góly: Lučan 2, Madarász, Svitok

Po prvýkrát vôbec sa naši chlapci stretli s futbalistami z Bošian a zaknihovali vysoké víťazstvo v zreorganizovanej 5.lige sever. Všetko dôležité sa udialo v prvom polčase. Najskôr mali hostia dve výborné šance, ale brankár Gregor vynikajúcimi zákrokmi tieto zneškodnil. Zápas by sa bol určite inak vyvíjal. Naši postupne zvyšovali tlak a hostí čoraz viac pritláčali k vlastnej bránke. Po centrovaných loptách do šestnástky sa presadil dvakrát hlavičkami náš kapitán Lučan. No a vysoké víťazstvo ešte v prvom polčase spečatili excelentnými strelami do "vinkla" Madarász a Svitok Erik. Trénerovi Oršulovi vyšiel ťah so stoperom Š. Mjartanom, dobre sa uviedol aj náš nový hráč Michal Kurinec a tiež náš odchovanec z dorastu Parízek. Hra našich v prvom polčase mala "fazónu", hostia boli našim tlakom zaskočení. V druhom polčase sa už len dohrávalo, tréner dal šancu všetkým náhradníkom.

 


 

Naši víťazne proti lídrovi

Cigeľ - Chocholná-Velčice   1:0   (1:0)                   Gól: Lučan

Zvíťazili sme nad postupujúcim mužstvom súťaže a jeho skalp bol plne zaslúžený. Obe mužstvá začali svižne, domáci hneď v úvode zápasu zahodili dve vyložené šance. Skóre otvoril strelec Lučan svojim už 103-tím gólom. Mimochodom na začiatku zápasu dostal od vedenia TJ Partizán pekný darčekový kôš. Zápas gradoval aj v druhom polčase, kde mali vyložené šance aj hostia. Domáci na čele s brankárom Gregorom kontrolovali hru a môžeme zodpovedne prehlásiť, že v tomto zápase boli Cigľania lepší a výhru si plne zaslúžili. Ďakujeme chlapcom za konečné 4.miesto v tabuľke, je to doteraz najlepšie postavenie v histórii ciglianskeho futbalu. V okrese Prievidza nám z 52 obcí a miest patrí šiesta priečka za Hornou Nitrou, Kaniankou, Lehotou pod Vtáčnikom, Dolnými Vestenicami a Malou Čausou. Blahoželáme chlapci.

 


 

Cigeľ - Podolie  3:2   (2:2)

Góly: Lučan, Bugár, Svitok

Veľmi vyrovnaný a vzrušujúci duel videli fanúšikovia v tomto korektne odohranom majstrovskom zápase. Naša bilancia so súperom hovorila v prospech nás, ale každý zápas je iný a postavenie v tabuľke tiež nie je smerodatné. Naši chlapci nás potešili dvoma gólmi v prvej časti prvého polčasu, keď svoj 102-hý gól v drese Partizána strelil Lučan a druhý pridal Bugár neuveriteľným spôsobom, keď špičkou kopačky prehodil brankára. Hostia sa nevzdávali a ešte do polčasu bolo na ukazovateli skóre 2:2. V druhom dejstve obe mužstvá predvádzali vynikajúci futbal, hralo sa stále v tempe, ani jedno mužstvo nechcelo prehrať. Keď sa už zdalo, že obe mužstvá sa podelia o body, naši podnikli útok na súperovu bránku a Erik Svitok vsietil víťazný gól.


 

Výsledky víkendu pokazili dospelí

Celkom úspešní víkend futbalových mužstiev Cigľa pokazili len dospelí na ihrisku v Hornej Porube.

mladší žiaci:  Cigeľ – Kamenec pod Vtáčnikom  3:0   (1:0)

Góly: A.Svitok 2, M.Hriň

starší žiaci:  Cigeľ – Kamenec pod Vtáčnikom  3:1   (2:0)

Víťazné zápasy odohrali naši žiaci, ktorých zlepšenie badať v každom zápase. Potrebovali by sme viac hlavne starších žiakov.

 

dorast: Cigeľ – Liešťany  6:1

Gól: Ľ. Litwiak 5, F. Struhár

Potešili nás aj dorastenci, ktorí tiež zápasia s problémom malého počtu hráčov.

 

Horná Poruba – Cigeľ  4:2   (3:1)

Góly: Lučan, Pavkeje

Výsledok tohto zápasu vôbec nezodpovedá priebehu hry. Na malom ihrisku, tentoraz domáci nevytvorili tlak na našu bránku, ba opačne naši preberali iniciatívu, ale rozhodca nás „schladil“ vymyslenou jedenástkou, ktorou posadil domácich „na koňa“. Vyrovnali sme 101-vým gólom strelca Lučana, ktorý okrem toho opečiatkoval dvakrát brvno domácej bránky. Potom domáci dvakrát vystrelili na bránku a dvakrát aj skórovali. Štvrtý gól sme dostali kurióznym spôsobom, keď v trme-vrme pred našou bránkou domáci hráč pätičkou prekvapil obranu aj brankára. Takže po ôsmich neprehratých zápasoch za sebou, prišla nečakaná prehra v Hornej Porube okr. Ilava. Potešiteľné je, že za  naše mužstvo nastúpil zranený Vlado Ďuriš po dlhej prestávke a veríme, že bude prínosom v ďalších kolách 5. futbalovej ligy. V tomto zápase nehrali ani kľúčoví hráči Cserge, Katrena a Š. Zaťko.


 

Výsledky futbalových súťaží z 18.5.2014

mladší žiaci:  Cigeľ – Pravenec  4:0   (2:0)

Góly: A.Svitok 2, A.Krausko, M.Hriň

Na tomto stretnutí najviac zaujala pekná kombinačná hra našich chlapcov s úspešným zakončením.

starší žiaci:  Cigeľ – Nitrianske Pravno  1:7   (1:3)

Vysoká prehra našich chlapcov s lídrom tabuľky.

 

dorast: Nedožery-Brezany – Cigeľ  3:1  (2:0)

Gól: Ľ. Litwiak

Pod prehru sa podpísali chlapci, ktorí nemohli z rôznych dôvodov nastúpiť a v oklieštenej zostave to nebolo to „pravé orechové“.

 

Cigeľ – Horovce  4:1   (1:1)

Góly: Lučan 2, Bugár, Pavkeje

Zaslúžené víťazstvo nad dobrým súperom. Náš najlepší strelec Lučan strelil za naše mužstvo stý gól, za čo mu srdečne blahoželáme a veríme, že aj naďalej bude strieľať góly, že mu „nezvlhne pušný prach“. Naše mužstvo už 8 kôl za sebou neprehralo a odzrkadlilo sa to aj v tabuľke, kde nám patrí 5. miesto. Druhý polčas sme úplne ovládli ihrisko a skóre mohlo byť aj vyššie, keby naši premenili šance.


 

Úspešný víkend pre naše futbalové mužstvá

Naše futbalové tímy mali veľmi úspešný víkend, keď zaznamenali plný bodový zisk, ale čo je dôležitejšie, že aj ich hra mala svoju „fazónu“.

Zemianske Kostoľany – Cigeľ   1:2    (0:2)

Góly: Bugár, Lučan z 11m

Naši futbalisti nás milo prekvapili svojou hrou, hlavne v prvom polčase, keď predvádzali perfektný výkon, neustále útočili a ohrozovali domácu obranu a brankára. Z tohto tlaku vzišli aj naše dva góly. Domáci si v prvom polčase nevypracovali ani jednu šancu, zato v druhom polčase sa zlepšili stále viac sa hral futbal na našej polovici. Ich tlak prišiel neskoro, keď znižovali na 1:2 v poslednej minúte z 11m-vého kopu. Škoda, že sa strelecky viac nepresadil náš najlepší strelec Lučan, veľmi dobrý výkon podal náš najskúsenejší hráč Bugár, ale chválime všetkých našich hráčov, pretože tento krát to bol veľmi dobrý kolektívny výkon.

 

dorast: Cigeľ – Chrenovec-Brusno 5:0  (3:0)

Góly: Ľ. Litwiak 2, R. Litwiak 2, vlastný

Prvú prehru v súťaži uštedrili naši chlapci lídrovi súťaže, ktorý až doteraz nepocítil trpkosť prehry. Výsledok je pre hostí krutý, pretože nehrali až tak zle. U nás sa opäť presadili gólove Litwiakovci a tentoraz ale dobre zahrali aj ostatní chlapci, ktorí bojovali na čele s brankárom až do poslednej minúty.

 

mladší žiaci: Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom   8:0  (5:0)

Góly: A. Svitok 2, T. Svitok 2, A.Krausko 1, K. Daniel 1, M. Hriň 1, vlastný

Hostia nastúpili len s deviatimi hráčmi, a tak naši chlapci mali ľahšiu úlohu a nasúkali hosťom osem gólov.

starší žiaci: Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom   4:1  (3:0)

Góly: Marcikán 2, Lajtman 1, Koryťák 1

V kompletnej zostave naši podali dobrý výkon, keď kontrolovali hru. Hostia podali sympatický výkon, keď vo svojom mužstve majú viac šikovných futbalistov.

 

Dohrávka z 8.5.2014

dorast: Malá Čausa – Cigeľ 3:1  (1:1)             Góly: Ľ. Litwiak

Dohrávaný zápas na Deň víťazstva a skončenia II. svetovej vojny nebol pre nás víťazný. Smola sa lepila na kopačky našich chlapcov, keď sme si dali vlastný gól a hrali sme v nekompletnej zostave.


 

Cigeľ – Nitrianske Pravno  2:0   (0:0)

Obavy našich fanúšikov, ako bude prebiehať tento zápas, boli opodstatnené, pretože náš futbalista Štefan Mjartan sa v sobotu 3. mája ženil a na svadbe bolo veľa futbalistov až do rána. Ale chlapci k tomuto zápasu pristúpili veľmi zodpovedne, vrátane mladoženáča. Perfektne zvládli napodiv 2. polčas, keď strelili 2 góly a veľa sľubných šancí nevyužili. Hostia sa ukázali v dobrom svetle, hlavne v prvom polčase, ale v koncovke zlyhávali. O naše góly sa postarali Š. Zaťko a J. Orság, ktorý vie využiť hlavne hlavičkové súboje na skórovanie. Je dôležité, že chlapci nesklamali našich verných fanúšikov a tak v kabíne po zápase sa ozývalo mohutné „čerez gory i doliny“.

 

mladší žiaci: Kamenec pod Vtáčnikom – Cigeľ  1:3

Góly: A. Svitok 2, vlastný

starší žiaci:   Kamenec pod Vtáčnikom – Cigeľ  1:1  

Gól: J. Fajer


 

Veľké Uherce – Cigeľ  0:1   (0:1)

Gól: T. Zaťko

Našim chlapcom sa podaril husársky kúsok, keď na horúcej pôde vo Veľkých Uherciach dokázali vyhrať, čo sa im doteraz ešte nepodarilo a nepodarilo sa to dozadu žiadnemu mužstvu už 1,5 roka. Víťazstvo zabezpečil nádherným gólom z voleja T. Zaťko, ktorý sa začína dostávať do formy. Domáci sa snažili, hlavne v druhom polčase o tlak na našu bránku, ktorý na našu dobre organizovanú obranu nestačil. Domácich sme držali na dištanc a tentokrát sme dobre obstáli aj ako kolektív. Mali sme nebezpečné protiútoky, ktorými sme zamestnávali domácu obranu, aby bola neustále v strehu. Inak v prekvapujúco slušnom zápase, aj na poli diváckom, čiernym bodom bolo vylúčenie domáceho hráča za oplácanie nášho Marka Pavkejeho. Aj v tomto dueli sa potvrdila stará pravda, že každý zápas je iný a v každom sa dá vyhrať, remizovať, ale aj prehrať.

 

dorast: Malá Čausa – Cigeľ    nehralo sa

Naši dorastenci zbytočne cestovali do Malej Čause, keď hlavný rozhodca neuznal terén futbalového ihriska za spôsobilý. Zápas sa odohrá 8.mája 2014.

 

S lídrom súťaže zaznamenali naši žiaci vysoké prehry.

mladší žiaci:  Pravenec – Cigeľ  4:0

starší žiaci:   Nitrianske Pravno – Cigeľ  13:0


 

Veľkonočný futbal

Futbal sa hral aj počas Veľkonočných sviatkov a my Vám prinášame výsledky našich futbalových mužstiev.

Cigeľ – Kamenec pod Vtáčnikom   0:0

Asi 250 divákov, ktorí prišli aj z okolitých obcí žiaľ v tomto zápase gól nevidelo. Ale aj napriek tomu nemuseli ľutovať, pretože videli veľa nepremenených šancí najmä v druhom polčase a to zo strany hostí. V prvom polčase nepremenil tutovku náš Katrena a zápas by sa bol určite inak vyvíjal. Naši mali problém s rýchlejšou rozohrávkou, čoho dôsledok bolo, že útočili do dobre sformovanej obrany, keď sa dostávali len po šestnástku. To isté platilo aj pre hostí, ktorí ale v druhom polčase hrali oveľa živšie. Podržal nás brankár Gregor, ktorý zlikvidoval viac čistých šancí hosťujúcich hráčov. Naši sa v druhom dejstve snažili viac pritláčať súpera, ale boli to len také záblesky bez zakončenia. Našej obrane najviac starostí robil rýchlonohý Šimo, ktorý zahodil vyložené šance. Spokojní s výsledkom viac môžu byť domáci, lebo hostia si najmä v druhom polčase vypracovali viac šancí na strelenie gólu. Domácich treba pochváliť za bojovnosť, ktorou nahrádzali veľa zbytočne stratených lôpt pri zakladaní útokov.

dorast: Liešťany – Cigeľ  1:6   (1:3)

Góly: Litwiak Ľ. 4, Litwiak R. 2

Zaslúžené vysoké víťazstvo našich chlapcov, ktorí podali kolektívny výkon a presadili sa aj naši najlepší hráči a strelci gólov bratranci Litwiakovci.

mladší žiaci: Lehota pod Vtáčnikom – Cigeľ  0:8

Góly: M. Hriň 2, L. Čertík 2, F. Maťo, A. Svitok, vlastný

Mladší žiaci aj naďalej podávajú dobré výkony a nad svojimi súpermi vedia uhrať dobré výsledky. Nemali by sme sa o budúcnosť futbalu v Cigli obávať.

starší žiaci: Lehota pod Vtáčnikom – Cigeľ  2:0

Aj v tomto zápase museli nastúpiť za starších žiakov vyčerpaní mladší, aby doplnili mužstvo, pretože absencia starších je v každom zápase zrejmá.


 

Našim futbalistom sa tento víkend darilo

Oslany – Cigeľ 1:2  (1:1)

Góly: V.Lučan 2

V tomto zápase dostali možnosť od začiatku hrať aj Ferko Oboňa a Juraj Čertík, ktorí z rôznych príčin doteraz tú možnosť nedostali. V zápase pre zranenia nemohli nastúpiť Š. Zaťko a V. Ďuriš a pre červenú kartu T. Zaťko. Nehral ani Erik Svitok a v prvom polčase P. Bugár. Odzrkadlilo sa to aj na hre našich proti nie najlepšie hrajúcim domácim a prispôsobili sa ich hre. Takže diváci si vôbec neprišli na svoje. Vzrušenie priniesla až odpískaná jedenástka proti domácim, keď vo vyloženej šanci „zložili na zem“ prenikajúceho Lučana, ktorý jedenástku aj premenil. Domáci potom vyrovnali kurióznym gólom, keď Ország nevedel, čo s loptou, domáci mu ju vypichol pred prázdnu bránu a spoluhráč vyrovnal na 1:1. V druhom polčase bolo jasne vidieť našu lepšiu kombinačnú hru, ktorá vyústila do víťazného gólu. Bol to slabý futbal a takýto výkon určite nebude stačiť na Kamenec pod Vtáčnikom vo veľkonočnom dueli na domácej pôde.

 

Dorast: Cigeľ – Nedožery-Brezany  2:2   (2:1)

Góly: Litwiak Ľ.

Náš najlepší strelec a hráč Ľuboš Litwiak sa postaral streleckým výkonom o remízu. Hostia lepšie kombinovali a neustále ohrozovali našu bránku. Perfektný výkon podal náš brankár, ktorý zachránil viac čistých šancí hostí.

 

Mladší žiaci: Cigeľ – Kamenec pod Vtáčnikom  1:0   (1:0)

Gól: A. Svitok

Aj naši mladší žiaci prispeli k úspešnému víkendu všetkých našich mužstiev v majstrovských zápasoch. Žiaci odohrali vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodol A. Svitok, keď rozvlnil sieť súpera ešte v prvom polčase.

Starší žiaci: Cigeľ – Kamenec pod Vtáčnikom  3:0   (3:0)

Góly: A. Svitok 2, Koryťák

Veľmi krutá prehra pre hostí, ktorých naši chlapci pokorili už v prvom polčase. Hostia potom hru vyrovnali, ale skorigovať výsledok sa im už nepodarilo. Naši sa snažili a preto tento zápas jednoznačne vyhrali.

 


 

Cigeľ – Stará Turá  0:0

Domáci nastupovali na zápas s odhodlaním získať prvé tri body na domácej pôde. Proti však boli hosťujúci hráči, ktorí sú v aktuálnej tabuľke na tretej priečke, čo zodpovedalo aj ich hre. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sa naši snažili pritláčať súpera k ich bránke, no na druhej strane hostia vyrážali do rýchlych brejkov. Hosťujúci brankár bol dominantným hráčom tohto duelu, pretože vyriešil mnohé ošemetné situácie pred svojou svätyňou. O najväčší rozruch sa však napokon postarali nie hráči, ale rozhodcovia a to postranný, keď poúčal Bugára – nášho skúseného hráča a kapitána, či pri zranení bol mimo hracej čiary alebo nebol. No a fanúšikov, ale aj domácich hráčov rozhneval nespravodlivý verdikt hlavného rozhodcu, keď dal druhú žltú kartu a následne červenú pre T. Zaťka. Do ihriska musel vstúpiť hlavný usporiadateľ a upokojovať spravodlivo nahnevaných domácich hráčov. Aj o desiatich hráčoch domáci stupňovali tlak a za zmienku stojí akcia pred koncom zápasu, keď sa naši dostali do prečíslenia, ale Š. Mjartan miesto strely na bránku zvolil prihrávku lobom, ktorú brankár poľahky zlikvidoval. Takže záverečné konštatovanie je, že remíza v tomto zápase je spravodlivá.

 

Dorast: Chrenovec – Brusno – Cigeľ   3:3   (1:1)

Góly: Ľ. Litwiak 2, Š. Balogh

Náš dorast sa v Chrenovci-Brusne predstavil v dobrom svetle, keď isté víťazstvo im ušlo v závere zápasu, keď sa nekoncentrovali na hru. Vyhrávali 1:3, ale tento priaznivý výsledok sa im nepodarilo udržať.

 

Mladší žiaci: Cigeľ – Nitrianske Pravno  1:1

Gól: M. Lajtman

Veľmi dobrý výsledok uhrali naši hráči s lídrom tabuľky a veľmi „nešťastne“ remizovali, keď hostia vyrovnali v poslednej minúte zápasu. Tomu sa hovorí ozaj smola. Veľmi dobrý a sympatický výkon našich chlapcov, z ktorých sa rysujú ozaj dobrí futbalisti.

 

Starší žiaci: Cigeľ – Nitrianske Pravno  0:8

S prvým mužstvom tabuľky naši vysoko prehrali aj svojou vinou, pretože doslova „odflákli“  tento súboj. Býva zvykom, že proti lepšiemu mužstvu sa slabší vypne k lepšiemu výkonu. Ale nemôžeme až tak vyčítať chlapcom tento súboj, v ktorom až 7 hráčov hralo z mladších žiakov.


 

Konečne víťazstvo

Lazany – Cigeľ   0:4  (0:2)
Góly: Lučan 2, Halaška, Svitok

O toto derby stretnutie, ktoré sa hralo v netradičnom čase v sobotu o 10.00 hod. na ihrisku v Porube bol zvýšený záujem. Fanúšikovia oboch tímov si našli cestu na tento zápas aj napriek volebnej sobote. Naši chlapci potrebovali uhrať dobrý výsledok ako soľ, pretože v tabuľke klesli na 10. miesto a tri po sebe idúce zápasy prehrali. V tomto zápase sme boli jednoznačne lepším tímom s dobrou  kombináciou a taktiež zakončovaním. Domácich načal netradične hlavou Halaška po rohovom kope Š. Mjartana, a prvý polčas strelil náš kanonier Lučan druhý gól, čím upokojil mužstvo a chlapci odchádzali do šatní spokojní. Druhý polčas sa očakával tlak domácich, ale ten neprichádzal a tak taktovku nad zápasom stále držali hostia, ktorí korunovali toto víťazstvo ešte dvoma gólmi.
Toto víťazstvo nám „zapasovalo“, chlapci potešili svojich priaznivcov a v tabuľke poskočili o tri miesta. Treba sa sústrediť na najbližší zápas s favoritom zo Starej Turej. Zaregistrovali sme návrat zraneného Madarásza a tiež držíme palce zranenému Š. Zaťkovi a V. Ďurišovi a veríme, že čoskoro sa objavia na majstrovských zápasoch.


 

Trenčianska Turná - Cigeľ  3:2   (2:0)

Góly: J. Ország, Š. Zaťko

Tomuto zápasu by podľa jeho priebehu svedčala remíza, žiaľ nestalo sa tak a naši chlapci zatiaľ v jarnej časti nezískali ani bod. Zápas sa "lámal" v poslednej päťminútovke prvého polčasu, keď sme inkasovali dva góly a naši išli do šatní veľmi smutní. V druhom polčase sme na domácich vyvinuli tlak, z ktorého sme dali dva góly, po rohovom kope sa nemýlil Ország a onedlho Š. Zaťko prekvapil peknou strelou domáceho gólmana. Škoda, že rozhodca nás v našej snahe dať ďalšie góly "schladil" vylúčením Országa. Ale aj s desiatimi hráčmi boli naši rovnocenným partnerom domácich a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pri tomto tlaku sme zabudli brániť a domáci rýchlym protiútokom prečíslili našu obranu a strelili víťazný gól. Početná domáca divácka kulisa v peknom prostredí športového areálu mohla odchádzať spokojná s výsledkom a tiež dobrou hrou, ku ktorej prispeli snaživí hostia.

 


 

Cigeľ – Ladce  1:2    (0:1)

Hneď v úvode zápasu sme sa mohli dostať do vedenia, keď čistú šancu „spálil“ Tomáš Zaťko. Ako sa hovorí nedáš – dostaneš sa naplnilo do bodky, keď hostia rýchlym protiútokom sa dostali do vedenia. Naši mali síce optickú prevahu, ale centrované lopty hostia (ich vysokí stoperi) poľahky odvracali. Naši aj keď sa snažili hrou veľmi nepresvedčili, zbytočne sme sa prihrávkami dozadu a doboku sami brzdili v rýchlych protiútokoch. Hostia boli na lopte rýchlejší a snažili sa ohrozovať našu bránku. S prichádzajúcimi minútami naši stupňovali tlak a päť minút pred koncom hlavičkou vyrovnal Š. Mjartan. Záver stretnutia bol veľmi dramatický. Tréner posunul z obrany do útoku Š. Zaťka, ktorý mal hneď na kopačke víťazný gól, ale jeho strelu zneškodňoval výborný brankár hostí. Naši v snahe skórovať otvorili obranu a po školáckych chybách T. Málika a P. Csergeho v poslednej minúte hostia strelili víťazný gól. Tentokrát šťastena nebola na našej strane, pretože remízu by sme si za predvedený výkon určite zaslúžili. Čakajú nás dva zápasy vonku a veríme, že sa chlapci skoncentrujú a potešia nás nielen dobrým výsledkom, ale aj hrou.


 

Začala jarná časť futbalovej 5. ligy

Malá Čausa – Cigeľ  2:0  (1:0)
Obidvaja súperi sa veľmi dobre poznajú a naši vedeli, že ich v Čausi čaká „ťažká šichta“. A športovo treba priznať, že domáci boli po celý zápas lepším mužstvom a víťazstvo si zaslúžili hlavne za bojovný výkon a tvrdú hru na hranici pravidiel. Naši dlho držali obrannou hrou nerozhodný výsledok, keď domáci pozahadzovali vyložené šance po chybách našich najskúsenejších hráčov Csergeho a brankára Gregora. Nervozita stúpala u domácich hráčov, funkcionárov a fanúšikov. Ale päť minút pred koncom polčasu sa domáci dostali do vedenia po spomínanej chybe nášho stopera. Domáci boli pri osobných súbojoch vždy rýchlejší, pohyblivejší a lepšie kombinovali. Naši sa zmohli len na slabé záblesky, ktoré nepresne zakončovali. Asi päť minút pred koncom sme strelili gól Erikom Svitkom, ale rozhodca ho pre údajný ofsajd neuznal. Naši chlapci sa síce snažili, ale tentokrát to na súpera nestačilo. Tešíme sa na domáci víkendový zápas s Ladcami a veríme, že v tomto zápase nás futbalisti potešia.


 

Držme palce našim futbalistom

Už tento víkend sa začína jarná futbalová súťaž, ktorú odštartuje 5. futbalová liga v sobotu 8.3.2014, keď sa naši futbalisti predstavia na „horúcej pôde“ v Malej Čausi. Tieto duely prinášajú vždy dobrý futbal, pretože obe mužstvá patria v aktuálnej tabuľke do hornej časti. Medzi fanúšikmi prevládajú občas emócie, čo je pochopiteľné, pretože od hráčov vyžadujú víťazstvá. Keď tomu tak nie je, hľadajú vinu v rozhodcoch, len nikdy nie tam, kde by ju mali hľadať. Futbal je taký, raz sú víťazstvá inokedy prehry a niekedy aj remízy. Musíme sa s tým zmieriť, pretože futbal je obrovský fenomén a tešme sa z dobrých výkonov našich futbalistov, musíme ich vedieť pochváliť, odpustiť im a dúfať, že aj šťastena nám niekedy pomôže. Snažme sa našich chlapcov vždy povzbudiť, veď to nie sú profesionáli a futbal hrajú len pre radosť v takej malej dedine ako je Cigeľ a vzorne ju reprezentujú, relatívne vo vysokej súťaži, 5. lige Západoslovenského futbalového zväzu. Máme vytvorený veľmi dobrý kolektív hráčov na čele so skúseným trénerom Miroslavom Oršulom a jeho spolupracovníkmi, snaživým výborom na čele s aktívnymi predsedom Igorom Svitkom, ktorí posúvajú cigliansky futbal do stále vyššej kvality. Ďakujeme Vám za Vašu prácu a držíme palce v jarnej časti futbalového ročníka 2013/2014.

Výsledky našich futbalistov „A-mužstva“ v prípravných zápasoch na jar 2014 na umelej tráve v Novákoch:

Nováky – Cigeľ            1:0
Dežerice – Cigeľ          1:3
Kanianka – Cigeľ         2:4
Pravenec – Cigeľ         3:2
D. Vestenice – Cigeľ    1:3


 

Tabuľka po jesennej časti

1. Chocholná - Velčice 15 11 2 2 43:14 35
2. Stará Turá  15 10 2 3 28:16 32
3. Malá Čausa 15 8 3 4 38:20 27
4. Horovce 15 7 4 4 28:17 25
5. Zemianske Kostoľany 15 7 4 4 22:15 25
6. Cigeľ 15 7 4 4 23:24 25
7. Veľké Uherce 15 7 3 5 29:20 24
8. Podolie 15 6 4 5 27:23 22
9. Kamenec pod Vtáčnikom 15 5 6 4 14:14 21
10. Ladce 15 5 2 8 16:23 17
11. Lazany 15 4 4 7 19:25 16
12. Trenčianska Turná 15 4 4 7 15:23 16
13. Horná Poruba 15 4 3 8 20:25 15
14. Ilava 15 3 4 8 10:24 13
15. Nitrianske Pravno 15 2 4 9 15:29 10
16. Oslany 15 2 3 10 13:48 9

 


 

Chocholná – Velčice – Cigeľ     7:0   (3:0)
Toľko medializovaný posledný zápas 5. ligy Sever našim absolútne nevyšiel a od súpera, ktorý je v čele tabuľky dostali debakel, na ktorý asi len tak ľahko nezabudnú. Domáci hrali ako o život, a v zakončovaní šancí im všetko vyšlo na 100 %. Určite by sa bol zápas inak vyvíjal, keby V. Lučan premenil prvú veľkú šancu na skórovanie asi v 10. minúte zápasu. Ale nesmieme sa vyhovárať, pretože domáci nás predčili vo všetkých činnostiach, naši hrali svoj „profesorský“ futbal a neopustili ho počas celého zápasu. Takže aj verní fanúšikovia si svoj „pohár horkosti“ vypili až do dna. V histórii cigeľského futbalu od roku 1973 to bola druhá najvyššia prehra, raz sme prehrali v Ráztočne s mužstvom Nitrianskych Sučian 8:0. Tak chlapcom naďalej veríme, a dúfame, že takéhoto výsledku sa už nedožijeme.


 

Cigeľ – Ilava   4:0         (2:0)
Góly: Lučan, Orság, Sámal, Mjartan Š.
Veľmi dobrým výkonom a aj výsledkom sa prezentovali naši futbalisti v poslednom domácom zápase v jesennej časti 5. ligy Sever. Hneď od začiatku mali hru pod kontrolou, opäť si vytvárali šance, ktoré ale tiež trestuhodne zahadzovali. Hostí „načal“ náš najlepší strelec Lučan. Svojim prvým gólom v našom mužstve sa prezentoval aj mladý Sámal. Toto bol ozaj jeden z najlepších výkonov našich chlapcov v tejto súťaži. Excelentným gólom sa blysol Š. Mjartan, a z gólu sa radoval aj náš „nekompromisný obranca“ Orság. A tešili sa aj naši verní fanúškovia, ktorí dostali zdarma občerstvenie vo forme gulášu. Veríme, že priazeň nášmu mužstvu zachovajú aj v jarnej časti súťaže.


 

Tabuľky po jesennej časti

Dorast

1. Chrenovec - Brusno 10 9 1 0 38:10 28
2. Nedožery - Brezany 10 6 0 4 29:18 18
3. Cigeľ 10 4 1 5 25:28 13
4. Diviaky nad Nitricou 10 4 0 6 24:32 12
5. Malá Čausa 10 3 1 6 14:27 10
6. Liešťany 10 2 1 7 12:27 7

 

II. trieda starší žiaci

1. Nitrianske Pravno 9 9 0 0 62:4 27
2. Cigeľ 9 2 4 3 14:19 10
3. Lehota pod Vtáčnikom 9 2 3 4 16:20 9
4. Kamenec pod Vtáčnikom 9 0 3 6 6:55 3

 

II. trieda mladší žiaci

1. Pravenec 9 6 3 0 51:10 21
2. Cigeľ 9 5 3 1 39:8 18
3. Kamenec pod Vtáčnikom 9 3 0 6 21:31 9
4. Lehota pod Vtáčnikom 9 1 0 8 6:68 3

 


 

Muži si priviezli tri body

Podolie - Cigeľ  2:3   (0:2)           Góly: Lučan 2, vlastný

Obe mužstvá začali opatrne, územnú prevahu mali domáci, ale šancu si nevypracovali. Naši úspešne bránili a vychádzali do rýchlych protiútokov, z ktorých dvakrát skórovali. Pomohol nám aj domáci obranca, ktorý si po trestnom kope hlavičkou dal vlastný gól. Ešte v prvom polčase spálil "tutovku" náš kanonier Lučan. V druhom polčase sa hostia vehementne pustili do útočenia a podarilo sa im vrátiť do hry, keď strelili dva góly, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Naši si zaslúžia pochvalu za bojovnosť a takticky veľmi dobre zvládnutý zápas. Len málo našich fanúšikov verilo, že z Podolia si privezieme tri body, čím sme sa dostali v tabuľke na štvrté miesto.


 

Cigeľ – Horná Poruba  3:1   (2:0)   Góly: Lučan, Bugár, Mjartan Š.
V tomto zápase resp. ešte pred ním sme zaznamenali zmenu na hlásateľskej službe, keď p. Černáka zastupoval p. Ďurina a musíme priznať, že sa snažil, ale p. Černáka je nahradiť ťažko. Ale poďme k zápasu. Po troch za sebou nasledujúcich prehrách nášho mužstva sme očakávali obrat a to sa aj uskutočnilo. Naši chlapci sa do súpera pustili s chuťou, dobre kombinovali a dostávali sa do šancí. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky a jednej čistej šanci, keď hosťujúci hráč obišiel aj nášho brankára zabránil obetavým zákrokom P. Mjartan – naša opora v zadných radoch. Fanúšikovia videli naše tri nádherné góly. Hostia korigovali stav až v poslednej minúte zápasu.

dorast:  Cigeľ – Diviaky nad Nitricou   3:0 kontumačne
Hostia k nám nepricestovali, z čoho boli naši chlapci sklamaní, pretože sa konečne zišli kompletní.

mladší žiaci:  Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom  10:0
Góly: Adam Svitok 4, Milan Hriň 3, Tomáš Suchánek 2, Samuel Suchánek 1
V poslednom zápase jesennej časti dosiahli naši mladší žiaci historicky najvyššie víťazstvo v doterajších zápasoch. Súperovi, ktorý sa snažil, nedali šancu ani na strelenie čestného gólu. U mladších žiakov sa rysuje dobrá partia a nádej dobrých futbalistov do budúcna.

starší žiaci:  Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom  1:1   Gól: D. Svitok
Vyrovnaný zápas, v ktorom sa väčšinou hralo od šestnástky po šestnástku. Hostia párkrát nebezpečne vystrelili na našu bránku, ale náš brankár bol proti a kapituloval len jedenkrát.


 

Chválime

Naša prípravka, mladší a starší žiaci nám svojimi výsledkami, ale hlavne hrou robia radosť. Radosť našim chlapcom a trénerom urobili sponzori, keď im minulý víkend odovzdali pekné teplákové súpravy.

Ďakujeme sponzorom:

firme Pepamont - Peter Mjartan

firme Peg-perego - Erik Svitok

firme TMS Montys - Igor Polerecký

Veríme, že chlapci nám budú aj naďalej robiť radosť svojou hrou, výsledkami, ale aj športovým správaním a že z nich vyrastú dobrí futbalisti, ktorí budú našu obec reprezentovať po všetkých stránkach.


 

Dňa 31. júla sa uskutočnila ustanovujúca schôdza TJ Partizán Cigeľ. Dôvodom bolo vzdanie sa funkcie predsedu TJ pána Eduarda Krauska. Novým predsedom TJ Partizán Cigeľ sa stal pán Igor Svitok, ml. Ďalší členovia sa stali pán Jozef Svitok, pán Peter Mjartan, pán Štefan Mjartan, ml., pán Juraj Čertík. Konkrétnou prácou budú poverení predsedom TJ.

Nastupuje nová krv, želáme im, aby im elán vydržal čo najdlhšie, aby sa im práca darila. Odstupujúcemu predsedovi a celému doterajšiemu výboru ďakujeme za odvedenú prácu.


 

športová tribúnaTelovýchovná jednota Partizán Cigeľ bola založená v našej obci v roku 1952, keď sa presadil ako prvý šport futbal, ktorý bol oficiálne prihlásený do okresnej súťaže. Prvé futbalové ihrisko bolo nad dedinou povyše Cmarkov na lúke zvanej Prielohy.

Zakladateľom futbalového oddielu a jeho najaktívnejším hráčom a funkcionárom bol Ján Beňadik - ozanineje. Futbal sa hral s niekoľkoročnými prestávkami do roku 1973. Od tohto roku sa začala činnosť telovýchovnej organizácie a hlavne futbalu rozvíjať naplno až doteraz, už nebola viac prerušená. Futbal sa podarilo udržať, ale aj ďalej rozvíjať až do súčasnej podoby, kedy hráme piatu futbalovú ligu.

Za celé obdobie aktívnej činnosti sa v TJ vystriedalo mnoho obetavých hráčov, trénerov a funkcionárov, ktorí sa zapísali do histórie ciglianskeho futbalu. V roku 2012 sme oslávili 60. výročie organizovaného futbalu, kde boli ocenení mnohí občania, ktorí sa zaslúžili o jej rozvoj.


 

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad Cigeľ


9322730

Úvodná stránka